Nie żyje polski polityk
Pikio.pl
Monika Majko - 21 Sierpnia 2020

TVP właśnie poinformowało, nie żyje polski polityk. Kondolencje napływają ze wszystkich stron

Nie żyje polski polityk odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Media obiegły wyjątkowo smutne informacje. Wiele osób pogrążonych jest w żałobie, do rodziny i bliskich napływają kondolencje. To wielka strata.

Nie żyje znany polski polityk, do rodziny i bliskich mężczyzny napływają kondolencję. Informacje o jego odejściu obiegły krajowe media, wiele osób jest w żałobie po śmierci byłego prezydenta Krakowa, który przez wiele lat był też cenionym członkiem Rady Miejskiej.

Nie żyje Jerzy Rościszewski, miał 84 lata

Smutne wiadomości o śmierci Jerzego Rościszewskiego obiegły krajowe media - były prezydent Krakowa, a także wieloletni Radny Miejski i członek Rady Narodowej Miasta Krakowa zmarł w wieku 84 lat. Informacje o odejściu cenionego polityka wstrząsnęły Polakami, do rodziny i bliskich ze wszystkich stron napływają kondolencje.

Tata KacperkaW głowie się nie mieści, co zrobił ojciec. Przez niego umarł 3,5-letni KacperekCzytaj dalej

Polityk urodził się 13 kwietnia 1936 r. w Będkowicach w województwie małopolskim. Ukończył krakowskie Technikum Energetyczne, dyplomowe Studium Zarządzania i Organizacji Przedsiębiorstw przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie a także szkołę rolniczą Spółdzielni Kółek Rolniczych w Krakowie. W lutym 1990 roku wygrał wybory w Radzie Narodowej i objął urząd prezydenta Krakowa, który pełnił przez trzy miesiące - do 20 czerwca 1990 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

Jerzy Rościszewski pełnił funkcję prezydenta Krakowa w 1990 roku

Wraz z wygaśnięciem kadencji Rady Narodowej zakończył prezydenturę, a następnie rozpoczął pracę w Banku Staropolskim w Krakowie. Później pracował również w Komercyjnym Banku Lubelskim w Krakowie oraz Banku Spółdzielczym w Krakowie. W 1994 roku w wziął udział w wyborach samorządowych z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i wszedł do Rady Miasta Krakowa II kadencji. Zasiadał w niej do 1998 roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego

2. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września

3. Andrzej Walicki nie żyje. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili

Jerzy Rościszewski był znany wśród krakowian. Uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta miasta odbyły się w piątek, 21 sierpnia 2020 roku. Jerzy Rościszewski został pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. „Drogi eks-mężu….” Tym razem Justyna Żyła przeszła samą siebie. Jej wpis przejdzie do historii
  2. Rasy psów, które krótko żyją. Niektóre nie dożywają nawet 8 lat, nie wszyscy zdają sobie sprawę
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Michał Szpak nie mógł milczeć. Zdecydował się na zaskakujący krok, w TVP zrobi się gorąco

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News