Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności

Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności Źródło: Pikio.pl

Rodzina potwierdziła tragiczne wieści, nie żyje Emitt Rhodes - jeden z największych popowych wokalistów. Artysta zmarł 19 lipca, miał 70 lat. Smutna wiadomość właśnie obiegła cały świat.

Smutne wieści ze świata, nie żyje Emitt Rhodes. Tragiczna wiadomość została przekazana przez najbliższych muzyka. Artysta był uznawany za jednego z największych popowych wokalistów. Na początku kariery porównywano go do Paula McCartneya. 

Tragiczne wieści, nie żyje wielki muzyk

Wstępne informacje przekazane w sprawie wokalisty wykazują na to, że zmarł on we śnie. Niestety przyczyna śmierci, jak dotąd, pozostaje nieznana. Tragiczna wiadomość została oficjalnie potwierdzona przez przyjaciół artysty oraz menedżment. 

Emitt Rhodes rozpoczynał swoją karierę w grupach The Merry-Go-Round oraz Palace Guard. W 1970 roku zadebiutował solową płytą pt. "The American Dream". Łącznie udało mu się nagrać 5 albumów studyjnych, ostatni ukazał się po 43 latach przerwy w 2016 roku, jego tytuł to "Rainbow Ends". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Płyty Rhodesa nie biły nigdy rekordów sprzedaży, mimo to był bardzo doceniony i uznany przez dziennikarzy muzycznych. Na początku jego kariery wielokrotnie był porównywany do Paula McCartneya. Artysta nie tylko śpiewał, ale także komponował i grał na wielu instrumentach. Dzięki temu dorobił się kilku pseudonimów, jak np. The Post McCartney czy The One Man Beatles - w 2009 roku ukazał się film dokumentalny o artyście podt  takim tytule.

"The New York Times" w 2019 roku donosił, że nagrania Emitta Rhodesa, których nie zdołał wydać, zostały zniszczone w 2008 roku podczas pożaru studia Universal. 

Dzisiaj grzeje: 1. Upubliczniono ponad 20-letnie zdjęcie Rydzyka z kobietą, którą wszyscy znają. Byli sobie bliscy, mało kto by pomyślał

2. 25-latka czuła silny ból gardła. Po badaniu lekarze nie wierzyli własnym oczom

- Czułem się zaszczycony możliwością pracy i spędzania czasu z nim przez ostatnich 12 lat. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby opowiedzieć jego historię, podzielić się jego muzyką i spędzić z nim nieco czas. Zdarzało nam się całkowicie upić - pisał Cosimo Messeri, który jest autorem "The One Man Beatles". 

Muzyk został uznany za jednego z pionierów gatunku, jakim jest power pop. Jedną z rzeczy, dzięki którym zasłynął, było nagrywanie i tworzenie albumów w domu. Stał się inspiracją dla wielu młodych i niezależnych artystów. Późniejsze lata kariery spędził jako producent, a także inżynier dźwięku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Patogwiazda Fame MMA podbiła serca mężczyzn. Marta Linkiewicz wygląda zupełnie inaczej, odebrało nam mowę (FOTO)
  2. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  3. Krystyna Pawłowicz miała łzy w oczach. Wszystko upubliczniła
  4. Niebywałe doniesienia o Tomaszu Komendzie. Długo ukrywano jeden fakt
  5. Rodzina potwierdza, niestety nie żyje. Gwiazda, którą znali wszyscy, tajemnicze okoliczności
  6. Dramat w rodzinie Martyniuków. Gwiazdor disco polo ujawnił całą prawdę o synu

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News