Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje

Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje Źródło: unsplash.com Prateek Gautam

Nie żyje niesamowity człowiek. Jego śmierć rozpaliła żal w sercach wielu Polaków. To wielka strata, z którą trudno będzie się pogodzić.

Nie żyje wybitny, szanowany, zawsze pogodny człowiek, który potrafił znaleźć rozwiązanie w nawet najbardziej kłopotliwej sytuacji. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, wszelkie przeszkody traktował jak nowe wyzwania, którym zawsze udało mu się sprostać. Każde wypowiedziane przez niego słowo przekazywało wartościową treść, dlatego nie trudno się dziwić, że przyciągał prawdziwe tłumy. Aż ciężko uwierzyć, że już nie ma go wśród nas. Wielu miało nadzieję, że przykre informacje okażą się nieprawdziwymi pogłoskami, ale niestety, wszystko stało się pewne. 

Nie żyje wielki Polak. Wszyscy go uwielbiali 

Na oficjalnym Twitterze księdza Przemysława Śliwińskiego pojawił się dziś wyjątkowo smutny wpis. Poinformował on bowiem o śmierci doktora teologii pastoralnej, prałata, kanonika gremialnego Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autora książek i audiobooków o tematyce religijnej, księdza Piotra Pawlukiewicza. Duchowny zmarł w nocy z 20 na 21 marca w wieku zaledwie 60 lat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Dziś w nocy odszedł do Domu Pana ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz, słynny homileta i rekolekcjonista. Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie - czytamy we wpisie ks. Śliwińskiego, rzecznika prasowego Archidiecezji Warszawskiej. Dotychczas nie podano przyczyn śmierci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej

2. Lekarz podał, kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa. Jest gorzej, niż wszyscy podejrzewali

Wielki żal i niezrozumienie zapanowały wśród wiernych. Polacy podziwiali go od lat, wnikliwie wsłuchiwali się w jego homilie, wyciągając z nich jedynie wartościowe przesłania. Trudno uwierzyć, że ks. Pawlukiewicza nie ma już wśród nas. Jak donosi portal Wprost, ceremonię pogrzebową zaplanowano na 5 marca o 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Z uwagi jednak na panującą epidemię koronawirusa oraz kwarantannę trudno przewidzieć, jak dokładnie ceremonia będzie przebiegać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia
  4. 10 tysięcy zarażonych Polaków w kilkanaście dni. Prognoza ministerstwa zdrowia jest niepokojąca
  5. Fatalne wiadomości dla widzów TVN. Radykalne zmiany, koniec stacji jaką znamy
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News