Nie żyje wielki Polak
Pixabay.com Meege
Monika Majko - 19 Października 2020

Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje wielki Polak, niewyobrażalny smutek

Nie żyje ceniony Polak, odszedł 17 października 2020 roku. Krajowe media przekazały wyjątkowo smutne informacje, mężczyzna w tym roku obchodził 100. urodziny.

Nie żyje wielki Polak, krajowe media przekazały wyjątkowo smutne wiadomości. Wiele osób pogrążyło się w głębokiej żałobie, mężczyzna zmarł 17 października 2020 roku. W czerwcu kpt. Bolesław Chmielowiec świętował 100. urodziny, to ogromna strata dla państwa polskiego.

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

Nie żyje kpt. Bolesław Chmielowiec, smutne informacje obiegły krajowe media

Odszedł kpt. Bolesław Chmielowiec ps. „Komar”. Żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, antykomunistyczny działacz, a także autor książki pt. "Wspomnienia straconych (?) dni" zmarł 17 października 2020 roku. Krajowe media przekazały wyjątkowo smutne informacje, w czerwcu tego roku mężczyzna świętował swoje 100. urodziny. Za swoje zasługi wojenne został odznaczony m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Był również wieloletnim działaczem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Nie żyje były żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, mężczyzna w czerwcu świętował 100. urodziny

Kpt. Bolesław Chmielowiec przyszedł na świat 28 czerwca 1920 roku w Nowinach. Przed wybuchem II wojny światowej był członkiem Sodalicji Mariańskiej, a we wrześniu 1939 roku Straży Obywatelskiej w Radomyślu. Od 1940 roku walczył jako żołnierz Związku Walki Zbrojnej, a następnie od lutego 1942 roku był członkiem Armii Krajowej. W 1943 roku dołączył do oddziału Narodowych Sił Zbrojnych dowodzonego przez kpt. Wacława Piotrowskiego ps. „Cichy”, a w grudniu 1944 roku został siłą wcielony do Marynarki Wojennej Ludowego Wojska Polskiego. W 1950 roku został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa, mężczyzna był więziony i torturowany. Skazano go na 2 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Oficjalny komunikat Kancelarii Premiera, przekazali kilka minut temu. Mamy dobrą wiadomość dla obywateli

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Jak przekazał "Dziennik Tarnobrzeski", mężczyzna został odznaczony za swoje zasługi Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego, Medalem Pro Patria, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Pamiątkowym 70-lecia NSZ, Orderem Zwycięstwa i Męczeństwa, Medalem Pamiątkowym 75-lecia NSZ. Na razie nie przekazano szczegółów, dotyczących uroczystości ostatniego pożegnania kpt. Bolesława Chmielowca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kotlety mielone bez smażenia osiągają apogeum smaku i soczystości. Zdradzamy najcudowniejszy przepis
  3. Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  5. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  6. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. Naukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teorii
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Tarnobrzeski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News