Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas w ostatniej chwili. Zupełnie niespodziewanie zmarł Wojciech Karpiński
pikio.pl
Weronika Wasiak - 19 Sierpnia 2020

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas w ostatniej chwili. Zupełnie niespodziewanie zmarł Wojciech Karpiński

Nie żyje Wojciech Karpiński. W najmniej oczekiwanym momencie do mediów spłynęła informacja o jego śmierci. Nie tylko krewni i przyjaciele pogrążyli się w głębokiej rozpaczy. Ciężko uwierzyć.

Nie żyje wybitna postać, nietuzinkowa osobowość, człowiek pełen pasji, talentów i ciekawy świata historyk. Dla wielu stał się wzorem do naśladowania. Teraz pogrążenie w żałobie opłakują stratę Karpińskiego. Nic nie zwiastowało, by miał opuścić nas na dobre.

Wybuch silnika na statkuOgromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacjeCzytaj dalej

Przygnębiająca wiadomość, nie żyje Wojciech Karpiński

Polskie Radio przekazało potworną informację. Odszedł od nad pisarz, eseista, historyk sztuki i krytyk literacki Wojciech Karpiński. Zmarł w wieku 77 lat w Paryżu, a przygnębiająca wiadomość oficjalnie została opublikowana w nocy z 18 na 19 sierpnia na Facebooku "Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

- Dziś w Paryżu zmarł nagle Wojciech Karpiński. Autor i Przyjaciel. Jego ostatnią książkę publikowaliśmy tu w odcinkach przez ostatnich, trudnych 120 dni - czytamy na stronie.

Polskie Radio przypomina, że Karpiński urodził się 11 maja 1943 w Warszawie. W połowie lat 70. redagował w "Tygodniku Powszechnym” rubrykę "Tematy i refleksje”, a w 1974 został członkiem redakcji miesięcznika "Twórczość”. Szybko stał się rozpoznawalny, a jego najbardziej znanych zbiorów esejów należą m.in. "Pamięć Włoch", "Książki zbójeckie" i "Herb wygnania". Z kolei jedno z jego najnowszych i jednocześnie ostatnich dzieł to osobiste "Obrazy Londynu" z 2001 roku.

Dzisiaj grzeje:

1.Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje Władysław Sosna

2. Jurek Owsiak mocno o dymisji Szumowskiego. Domaga się wyjaśnienia ważnej sprawy

3. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

Jego talent został też wielokrotnie nagrodzony. Wojciech Karpiński otrzymał m.in. nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Ingram Merrill Award, nagrodę Fundacji A. Jurzykowskiego, Nagrodę Ministra Kultury i Nagrodę Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie im. Włady Majewskiej. Informacja o jego śmierci dla wszystkich sympatyków była sporym szokiem. Dotychczas nie poinformowano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować, powód jest poważny
  2. Radio Maryja niedawno informowało, że wszystko jest już dobrze. Niestety, odbiorcy radia usłyszeli tragiczną wiadomość
  3. Magda Gessler przyznała się do ciężkiej choroby. Momentalnie spadł na nią deszcz hejtu
  4. Polskie media i lokalni rządzący huczą, nagle ogłoszono alarm. Powiadomiono już służby na południu naszego kraju
  5. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd

Big BrotherBył gwiazdą pierwszej edycji "Big Brothera". Trudno uwierzyć, jak wygląda dzisiaj jego życie, powalające informacjeCzytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News