Wszyscy trzymali kciuki, niestety, koronawirus go pokonał. Zostawił dwójkę dzieci

Wszyscy trzymali kciuki, niestety, koronawirus go pokonał. Zostawił dwójkę dzieci Źródło: unsplash.com David Tomaseti

Nie żyje mężczyzna zarażony koronawirusem. Był niesamowitym mężem i szczęśliwym ojcem dwójki dzieci, niewyobrażalna tragedia.

Nie żyje niesamowity człowiek - pełen empatii, duchowej siły, oddany rodzinie, wytrwały w dążeniu do celu i przepełniony marzeniami. Niestety, teraz są to już tylko przykre o nim wspomnienia. Bliscy są wstrząśnięci tragedią, jaka spadła na nich z dnia na dzień, nie mogąc się pogodzić, że już go z nimi nie ma. Lekarze walczyli do ostatniej chwili, jednak COVID-19 okazał się niezwyciężonym przeciwnikiem.

Wszyscy trzymali kciuki. Nie żyje mąż i ojciec dwójki dzieci

Choć mówi się, że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych i schorowanych, bowiem to one znajdują się w tzw. grupie ryzyka, pojawiają się również przypadki zachorowań młodszych osób, choć ofiar śmiertelnych nie odnotowano zbyt wiele. Niestety, do smutnego kręgu "wyjątków" dołączył w miniony poniedziałek 45-letni Craig Ruston z Kettering w hrabstwie Northamptonshire w Wielkiej Brytanii. Śmierć mężczyzny przybiła wszystkich tym bardziej, że został on najmłodszą ofiarą koronawirusa na Wyspach - dotychczas był nim 59-letni Nick Matthews z Bristolu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak jednak możemy się dowiedzieć, choć Craig był młodym i silnym mężczyzną, jego walka z COVID-19 od samego początku była nierówna. Od dwóch lat cierpiał na chorobę neuronu ruchowego, a koronawirus jeszcze bardziej osłabił jego organizm. Do szpitala trafił 3 marca i od tamtej pory przebywał w izolatce, gdzie jego stan z każdym dniem pogarszał się coraz bardziej. Choć wszyscy trzymali kciuki, a lekarze nie poddali się nawet na moment, nie udało się go uratować. Rodzina nie potrafi pogodzić się z jego śmiercią. 45-latek spełniał się w roli męża i ojca dwójki dzieci. Żona pożegnała go w niesamowity sposób.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Dziewczyna polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

- Mój niezwykły Craig odszedł wczoraj o godz. 6.20 rano. Jesteśmy załamani. W ubiegły wtorek poczuł się źle i spędził sześć dni w odosobnieniu. Wykryto u niego koronawirusa. Jak mogło się to przytrafić Craigowi, który cierpiał już na chorobę neuronu ruchowego, najbardziej nikczemną i złą ze wszystkich chorób? Był jedną z najbardziej inteligentnych osób, jakie znałam. Wiedział, jak przyswajać informacje i w jakiś sposób był w stanie wytłumaczyć wszystko - mówiła rozżalona. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilną wiadomość o koronawirusie
  4. Protesty pod szpitalem w Łomży, gdzie mają być leczeni na koronawirusa. Nagrania trafiły do sieci
  5. W Holandii nie ma już bezpańskich psów. Posmutnieliśmy, gdy dotarło do nas, jakie metody zastosowano  
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News