W PRL był ikoną uwodzenia i łamaczem serc. Zmarł w tajemniczych okolicznościach

W PRL był ikoną uwodzenia i łamaczem serc. Zmarł w tajemniczych okolicznościach

Nie żyje rozsławiony w czasach PRL-u uwodziciel i łamacz damskich serc. O jego podbojach i licznych ekscesach słyszał chyba każdy, tym bardziej, że niebywała historia stała się motywacją dla twórców serialu.

Nie żyje "zawodowy" uwodziciel, który nieustannie zdobywał i łamał kolejne kobiece serca. Jego śmierć była sporym zaskoczeniem dla wszystkich, którzy doskonale kojarzą go z czasów PRL-u, a jeszcze więcej emocji mogą budzić tajemnicze okoliczności jego zgonu. 

Nie żyje ikona uwodzenia z czasów PRL. Tajemnicze okoliczności śmierci 

Jak podaje m.in. Polsat News, zmarł Jerzy Kalibabka, przestępca-uwodziciel, który wyłudzał od zakochanych w nim kobiet majątek, po czym znikał bez śladu. Mężczyzna miał zaledwie 62 lata i niebywałą historię za sobą. Osobom, które wychowały się w okresie PRL-u z pewnością nie trzeba przypominać, kim był i dlaczego stał się pierwowzorem głównego bohatera w serialu "Tulipan".

 

Kalibabka, jako młody mężczyzna, po śmierci ojca i konflikcie z matką, przeniósł się z rodzinnego nadmorskiego Dziwnowa do Międzyzdrojów. To właśnie tam rozpoczęła się jego "przygoda" z uwodzeniem kobiet i wyłudzaniem od nich pieniędzy. Jerzy najpierw rozkochiwał w sobie zazwyczaj starszą od niego kobietę, po czym podstępem zgarniał cały jej majątek i znikał bez śladu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stał się ikoną uwodzenia, a niektóre ofiary były w nim tak zakochane, że nawet pomagały mu w dokonywaniu kolejnych przestępstw. Zależnie od pory roku Kalibabka wyjeżdżał nad morze lub w góry, gdzie w sezonie aż roiło się od spragnionych uczucia, zamożnych dam. Potrzebował chwili, by skraść jej serce, a później niewzruszenie porzucić. 

Z czasem cała Polska dowiedziała się o jego występkach, a niebywałe poczynania stały się nawet inspiracją do stworzenia serialu "Tulipan". Przestępstwa Kalibabki dotarły nie tylko do filmowych producentów, ale i policji, która po zatrzymaniu przedstawiła mu zarzut popełnienia aż 103 przestępstw na terenie całego kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Mariolkę z Kiepskich? Dziś wygląda tak pięknie, że zaniemówicie!

2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Choć w 1984 roku skazano go na 15 lat więzienia, odsiedział niespełna 10. Po wyjściu na wolność otworzył kawiarnię i związał się z nastolatką, z którą później założył rodzinę. Choć wszystkie media rozpisywały się o jego nagłej śmierci, ale jej przyczyny pozostały nieznane. Również bliscy Kalibabki nie zabrali do dziś głosu w tej sprawie.

Wikimedia Commons/ Ja Fryta

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Barbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę, fani ślą gratulacje. Ona i mąż długo czekali, ale w końcu się udało
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Gwiazda serialu "Ranczo" ma bardzo złe wiadomości dla fanów. Ujawnia kulisy nowych odcinków, widzowie będą zawiedzeni

Źródło: polsat news

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News