Nikt nie wierzy, że to już koniec. Nie żyje Wojciech Rokita, był zakażony koronawirusem, przyczyna śmierci jest tajemnicza

Nikt nie wierzy, że to już koniec. Nie żyje Wojciech Rokita, był zakażony koronawirusem, przyczyna śmierci jest tajemnicza Źródło: pixabay _Alicja_

Nie żyje profesor Wojciech Rokita. Wiadomość o śmierci lekarza z samego rana pojawiła się w mediach. Profesor Rokita był jedną z osób zarażonych koronawirusem, jednak nie to było przyczyną jego śmierci.

Nie żyje profesor Wojciech Rokita, znany świętokrzyski konsultant ginekologii i położnictwa. Profesor odszedł w Szpitalu Zespolonym w Kielcach w wieku 54 lat. Do śmierci profesora nie doszło w związku z koronawirusem. 

Nie żyje profesor Wojciech Rokita

Profesor Wojciesz Rokita od dawna związany był ze szpitalem w Kielcach. Z niewielkim przerwami pracował jako wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Dzięki jego działaniom w Polsce przychodziło na świat więcej zdrowych noworodków, co było jednym z największych problemów w kraju przez lata. 

Wojciech Rokita był jedną z osób zarażonych koronawirusem. Mężczyzna w zeszłym tygodniu wrócił do kraju z zagranicy. Zgodnie ze słowami władz szpitala, od powrotu nie miał żadnego kontaktu z pacjentkami. Wiadomości, które pojawiły się, przekazywał, że stan zdrowia jest dobry. Nieznana jest przyczyna śmierci profesora, ale nie wystąpiła ona w związku z zakażeniem koronnawirusa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Konferencja prasowa w Kielcach. Nie żyje wspaniały lekarz

Przy szpitalu w Kielcach odbyła się konferencja, na której została potwierdzona informacja o śmierci. 

- Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zarażony koronawirusem w naszym szpitalu. Chcę podkreślić, że bezpośrednia przyczyną śmierci nie było zakażenie. Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęliśmy tę informację - przekazano. 

Dziennikarze, którzy uczestniczyli w konferencji, starali się dowiedzieć, czy oficjalny komunikat dotyczył profesora Wojciecha Rokity.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent wydał ważne oświadczenie ws. pensji Polaków. Szykuje się ogromna zmiana na czas epidemii

2. Polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

- Nie będziemy identyfikować pacjentów. Na dalszą chwilę chcielibyśmy powstrzymać się od komentarzy - zostało podkreślone na konferencji. 

Nieoficjalnie media podają, że przyczyną śmierci było samobójstwo. Na ten moment nie nadeszło jednak żadne oficjalne potwierdzenie tych doniesień.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy
  4. Zapadła decyzja ws. pieniędzy Polaków. Wszystko zacznie się od jutra
  5. RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

źródło: gazeta wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News