Najgorsza wiadomość. Nie żyje syn legendarnego artysty, koniec pewnej epoki

Najgorsza wiadomość. Nie żyje syn legendarnego artysty, koniec pewnej epoki Źródło: pikio.pl

Nie żyje syn artysty, którymi swoimi dziełami zapisał się w historii światowej literatury. Media niedawno obiegły wieści o jego śmierci, w trakcie swojej kariery kontynuował dzieło ojca.

Nie żyje syn słynnego pisarza, autora światowych bestsellerów, którego nazwisko zna cały świat. Jego twórczość do dziś jest kultywowana i ma ogromne grono fanów na całym globie. Niestety, syn, który przejął po ojcu schedę, zmarł 16 stycznia.

Nie żyje syn kultowego pisarza

Do mediów dotarły informacje, że nie żyje Christopher Tolkien, syn legendarnego J.R.R. Tolkiena, autor "Hobbita", oraz trylogii "Władca Pierścieni". Jego dzieła uznaje się za podwaliny gatunku fantastyki i za jedne z najważniejszych książek w popkulturze.

Christopher Tolkien służył w Królewskich Siłach Powietrznych w trakcie II wojny światowej. Po wojnie poszedł w ślady ojca i został wykładowcą języka angielskiego na Oksfordzie oraz pisarzem. Redagował i publikował notatki swojego ojca, który dotyczyły stworzonego przez niego uniwersum - Śródziemia. Dzięki temu udało mu się cztery lata po jego śmierci wydać "Silmarillion". W ten sam sposób wydano później "Niedokończone opowieści" i "Dzieci Hurina" które Christopher dokończył za zmarłego ojca.

Zmarł w miejscu, w którym spędził niemal 50 lat

Często krytykował efekty komercjalizacji dzieł J.R.R. Tolkiena, szczególnie nie spodobała mu się filmowa adaptacja "Władcy Pierścieni" reżyserii i scenariusza Petera Jacksona. Stwierdził, że zrobiono z oryginalnych książek film akcji, a skomercjalizowanie Władcy Pierścieni, zniszczyło estetykę i filozoficzną wymowę książki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje o śmierci Christophera Tolkiena zostały przekazane przez oficjalne stowarzyszenie fanów twórczości J.R.R. Tolkiena, Tolkien Society. Fani kierujący stowarzyszeniem przesłali kondolencje dla jego trójki dzieci i połączyli się w żałobie po śmierci syna legendarnego pisarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Christopher Tolkien zmarł 16 stycznia na francuskiej prowincji Var w miejscowości Draguignan, na południu Francji. Mieszkał w tych okolicach od lat 70. W chwili śmierci miał 95 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Nie żyje polski polityk. Jego ciało wyłowiono z rzeki, okropne wieści Polsatu
  4. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  5. Tragedia. 4 dzieci nie żyją, tożsamość odpowiedzialnej osoby jest wstrząsająca  

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News