Nie żyje legendarny sportowiec. Czterokrotnie zdobywał olimpijskie złoto

Nie żyje legendarny sportowiec. Czterokrotnie zdobywał olimpijskie złoto Źródło: pikio.pl

Nie żyje jeden z najbardziej niezwykłych mistrzów olimpijskich. Atleta, który swego czasu należał do światowego topu na zawodach lekkoatletycznych i zdobywał wiele medali, zmarł dzisiaj w swoim domu. Wiadomości są wyjątkowo smutne dla każdego fana sportu.

Fani sportu są bardzo zasmuceni. Nie żyje mistrz olimpijski z Londynu z 1948 oraz Helsinek z 1952, Harrison Dillard. Sportowiec był prawdziwym ewenementem, którego rekord jeszcze nie został pobity przez nikogo. Amerykanin wsławił się zdobyciem dwóch złotych medali w zupełnie innych konkurencjach biegowych.

Nie żyje Harrison Dillard. Jego historia powinna być inspiracją dla każdego

Mimo że Dillard na początku swojej kariery zaliczył serię 82 zwycięstw w biegach płotkarskich, to reprezentacja USA nie przyjęła go do kadry na pierwsze powojenne igrzyska olimpijskie w Londynie w 1948 roku. Aby spełnić swoje marzenie występu na olimpiadzie sportowiec wystartował w kwalifikacjach na 100 metrów, gdzie zajął trzecie miejsce. W stolicy Wielkiej Brytanii poszło mu jeszcze lepiej, gdzie bezapelacyjnie wygrał w sztafecie 4 × 100 metrów.

Mimo odkrycia w sobie talentu krótkodystansowca, Dillard był na tyle uparty, by startować w biegach płotkarskich. Jako mistrz olimpijski dostał szansę występu w biegu przez płotki na igrzyskach olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku, gdzie wygrał i powtórzył swój sukces w sztafecie. Jest jedynym człowiekiem na świecie, któremu udała się sztuka wygrania normalnej wersji biegów i tej, w której trzeba przeskakiwać przez płotki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dillard był szanowany do końca życia

Sportowiec stał się prawdziwą legendą amerykańskiego sportu i kibiców w rodzinnym Cleveland. Po skończeniu kariery przez lata pracował na różnych stanowiskach w drużynie baseballowej Cleveland Indians, a także próbował swoich sił w mediach, będąc prezenterem lokalnej rozgłośni radiowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Małżeństwo brało razem prysznic, gdy nagle żona zauważyła pewien szczegół. Od razu zażądała rozwodu
2. Tragiczna wiadomość obiegła media z samego rana. Wielu Polaków w żałobie, nie żyje uczestnik obrad Okrągłego Stołu

Atleta od kilku lat zmagał się z rakiem żołądka i tę walkę niestety przegrał w wieku 96 lat. Jego śmierć jest wielką stratą dla świata międzynarodowej lekkoatletyki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za niewykorzystany urlop możesz dostać BARDZO DUŻO pieniędzy. Nie każdy o tym pamięta
  2. Przerażające nagranie z marszu niepodległości. Dziecko wykorzystane, jako żywa tarcza
  3. Przestali go karmić, umierał w męczarniach. Rodzice nie mieli litości dla 22-miesięcznego dziecka
  4. Najpiękniejsza 36-latka świata wystawiła swoje dziewictwo na sprzedaż. Zarobi kosmiczne pieniądze
  5. Noworodek cały pokryty łuskami, rodzicom włosy stają dęba. Czym jest "płód Arlekina"?

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News