W latach 80-tych wszyscy tańczyli do jego hitów. Nie żyje legendarny gwiazdor

W latach 80-tych wszyscy tańczyli do jego hitów. Nie żyje legendarny gwiazdor Źródło: unsplash.com/Esteban Hernandez

Nie żyje jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki z lat 80. Jego hity królowały na ówczesnych dyskotekach, a niektóre przeboje są do dziś nucone przez wiernych fanów. Wiadomość o śmierci artysty jest dla nich ogromnym ciosem.

Nie żyje muzyk, który za wielu był uważany za legendę. Jego dokonania odbiły się szerokim echem w świecie, a gdy sam przestał występować, pomagał młodszym kolegom w rozwoju kariery. Przez setki fanów i współpracowników zostanie zapamiętany jak cudowny, niezwykle utalentowany człowiek.

Ogromna strata dla świata muzyki. Nie żyje kultowy wykonawca

W niedzielę 15 września media przekazały zasmucającą wiadomość - nie żyje Ric Ocasek, legendarny członek zespołu The Cars. Muzyk zmarł w wieku 74 lat w swoim domu w Nowym Jorku. Nic nie wskazywało na to, że artysta źle się czuje, jednak w pewnej chwili przestał się poruszać i stracił przytomność. To zaniepokoiło jego żonę, Paulinę Porizkovę, która natychmiast wezwała pogotowie. Nie udało się uratować gwiazdora.

Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny zgonu, jednak najprawdopodobniej śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Szczegółowych odpowiedzi udzieli sekcja zwłok. Niespodziewane odejście Rica Ocaseka jest ogromnym ciosem dla wszystkich fanów, którzy doskonale pamiętają hity jego zespołu. Razem z rodziną są pogrążeni w głębokiej żałobie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niegdyś każdy znał jego hity

Ric Ocasek i The Cars byli niezwykle popularni w latach 80., głównie za sprawą ballady "Drive" z 1984 roku. Przebój był grany niemal na każdej dyskotece, a słowa piosenki były znane większości młodych osób. Inne utwory grupy także zyskały sympatię odbiorców dzięki połączeniu rocka, popu i syntezatora. Grupa szybko się rozpadła, a gdy członkowie zadecydowali o reaktywacji w 2005 roku, Ric nie przyłączył się do dawnych wspólników.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

Artysta była także producentem, który pomagał takim zespołom jak No Doubt czy Bad Religion. Od momentu kręcenia teledysku do "Drive" był związany z top modelką Pauliną Porizkovą, którą poznał na planie. Para wzięła ślub i doczekała razem późnej starości. Wychowali 6 synów. Dziś wszyscy opłakują tę wielką stratę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ
  2. Żona przyłapała męża na zdradzie, wpadła w SZAŁ. Udostępniła wideo, przez które stracił pracę
  3. Chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Przeczytał sms-y w jej telefonie i kilka godzin później już nie żył
  4. Filip Chajzer przesadził w Dzień Dobry TVN? Fani oburzeni, "Za taki żart można stracić pracę"
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: O2

Następny artykuł