Nie żyje uwielbiany ksiądz. Niestety, przegrał z ciężką chorobą

Nie żyje uwielbiany ksiądz. Niestety, przegrał z ciężką chorobą Źródło: Pikio.pl

Nie żyje ceniony duchowny. Smutne wieści obiegły krajowe media. Uwielbiany ksiądz przegrał długą walkę z ciężką chorobą, odszedł w mieszkaniu na parafii, której przez wiele lat był proboszczem. Wierni z północnej Polski są w żałobie, to ogromna strata dla całej wspólnoty kościelnej.

Nie żyje uwielbiany duchowny, w chwili śmierci miał 84 lata. Ksiądz kanonik Kazimierz Kopciewicz odszedł w swoim mieszkaniu na parafii po długiej walce z ciężką chorobą. Smutne informacje obiegły krajowe media, to dotkliwa strata dla całej wspólnoty kościelnej. Wierni są pogrążeni w żałobie.

Nie żyje ks. kan. Kazimierz Kopciewicz

Wieloletni proboszcz parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie odszedł 13 czerwca 2020 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Ksiądz kanonik Kazimierz Kopciewicz miał 84 lata, posługę kapłańską pełnił od 60 lat.

- Ksiądz Kopciewicz zmarł w mieszkaniu na plebanii 13 czerwca w godzinach popołudniowych, w 84. roku życia i 60. roku kapłaństwa, po długiej i ciężkiej chorobie - poinformowano na stronie Gosc.pl

Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Mrzezinie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ks. Kazimierz Kopciewicz urodził się 8 lutego 1937 roku  w Wejherowie, a święcenia kapłańskie otrzymał 17 lipca 1960 roku z rąk bp. Bernarda Czaplińskiego, biskupa pomocniczego diecezji chełmińskiej. 21 września 1983 roku objął urząd proboszcza w parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie i pełnił go przed kolejnych 37 lat, aż do 19 lutego 2012 roku. Później wspierał duszpasterzy posługujących w mrzezińskiej parafii.

- Z pokorą dźwigał krzyż cierpienia. W pamięci wiernych pozostaje zatroskanym o duchowe dobro parafii duszpasterzem, długoletnim katechetą [...], a zwłaszcza gorliwym spowiednikiem - napisano we wspomnieniu księdza na portalu Gosc.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni

2. Sąsiedzi grożą ratownikowi. "Następnym razem spalimy samochód i mieszkanie"

Uroczystości pogrzebowe ks. Kazimierza Kopciewicza zaplanowano na czwartek 18 czerwca. Rozpoczną się o godz. 10 w kościele parafialnym pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie. Po mszy świętej pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki nastąpi przejście na cmentarz parafialny w Mrzezinie, gdzie duchowny zostanie pochowany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Ekspert zdradził, co może wydarzyć się w Polsce po wakacjach. Złe informacje dla milionów Polaków
  4. Porażające sceny w pociągach PKP. List czytelniczki ujawnia całą prawdę, jest naprawdę źle
  5. Szumowski potwierdził, idą duże zmiany. Wielu Polaków jest bardzo rozczarowanych
  6. Ewa Farna z Kubą Wojewódzkim? W sieci pojawiło się nagranie prosto z łóżka, piosenkarka nie nudziła się przez całą noc

Źródło: Gość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News