Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa

Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa Źródło: pikio.pl

Nie żyje znany i ceniony artysta. Nikt nie spodziewał się, że śmierć zabierze go tak wcześniej. Wiadomo jednak, że o jego losie przesądził koronawirus.

Nie żyje wybitny człowiek. Aż trudno uwierzyć, że nie ma go wśród nas, jego dzieła podziwiały miliony. Wieść o jego śmierci spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Z wielkim bólem podano, że wszystko przez panującego Covid-19. Specjaliści, choć do ostatniej chwili nie chcieli się poddawać, okazali się bezradni. 

Nie żyje wielki architekt. Zmarł na koronawirusa 

Jak podaje Wirtualna Polska, we Włoszech z powodu koronawirusa zmarła kolejna osoba. Tym razem ofiarą padł 92-letni włoski architekt, Vittorio Gregotti. Mężczyzna był m.in. pomysłodawcą Stadionu Olimpijskiego w Barcelonie czy w Genui. Wiadomo, że kilka dni temu trafił do szpitala z diagnozowanym wirusem Covid-19. Jego stan od samego początku był określany jako ciężki. Lekarze natychmiast rozpoczęli walkę o jego życie, dzień i noc robiąc co w ich mocy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, ostatecznie okazali się bezsilni. Okazuje się, że do szpitala trafiła również jego żona, jednak o jej stanie zdrowia wiadomo niewiele. Tymczasem żegnają go krewni, przyjaciele i wielbiciele. Włoski architekt Stefano Boeri napisał w swoich mediach społecznościowych poruszające słowa: "Mistrz architektury międzynarodowej, stworzył historię naszej kultury". To wielka strata, z którą ciężko się pogodzić.

Dzisiaj grzeje: 1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach

2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

Warto wspomnieć, że we Włoszech wciąż trwa rygorystyczna kwarantanna. Liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 20 tysięcy i rośnie z każdym dniem. Tamtejsze własne starają się zapobiegać kolejnym przypadkom, jednocześnie alarmując o niewychodzenie z domów, gdy nie jest to koniecznie. Smutne wieści odbierają mowę, a nadzieję na szybki koniec dramatycznej sytuacji mają nie tylko Włosi, ale i mieszkańcy innych państw. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: wirtualna polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News