Nie żyje słynny aktor, scenarzysta i reżyser. Druzgocące nagłe doniesienia

Nie żyje słynny aktor, scenarzysta i reżyser. Druzgocące nagłe doniesienia Źródło: .

Media obiegły smutne informacje, nie żyje wielokrotnie nagradzany aktor, scenarzysta oraz reżyser. Środowisko filmowe pogrążyło się w żałobie po jego odejściu.

Nie żyje artysta filmowy, który dwukrotnie był nominowany do Oscara. Miał nie lada doświadczenie w filmowym rzemiośle, wystąpił w blisko 44 filmach, do 16 napisał scenariusze i 3 razy zasiadał na krześle reżysera. Niestety, niedawno dotarły do mediów wieści o jego śmierci.

Smutne informacje, nie żyje znany aktor

Buck Henry, amerykański aktor, scenarzysta i reżyser, zmarł 8 stycznia w szpitalu Cedars-Sinai Health Center. Informacje o śmierci 89-latka przekazali jego najbliżsi. Od lat był związany ze swoją żoną, która towarzyszyła mu w ostatnich chwilach. Nigdy nie doczekali się dzieci.

W trakcie swojej kariery zdobył ogromne doświadczenie w Hollywood. Poprowadził kilka odcinków bardzo popularnego w USA programu Saturday Night Live. Jedną z jego najpopularniejszych roli jest ta w filmie Odlot z 1971, gdzie wcielił się w Larry'ego Tyne'a. Znany jest również z roli Oliver Farnswortha w "Człowieku, który spadł na ziemię" czy Elliotta Snydera z "Dwóch zgryźliwych tetryków". 

Aktor był dwukrotnie nominowany do Oscara

Buck Henry był również scenarzystą i reżyserem. Jest współautorem scenariusza serialu "Get Smart", który zekranizowano później pod tytułem "Dorwać Smarta". Ponadto był współautorem scenariusza pozytywnie ocenianego filmu Absolwent, a także reżyserem oscarowego filmu "Niebiosa mogą zaczekać".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W swojej karierze wygrał 9 prestiżowych nagród, w tym Złoty Glob, nagrodę BAFTA, Emmy, oraz nagrody amerykańskiej gildii scenarzystów. Poza tymi wygranymi, otrzymał także osiem nominacji, z czego dwie były do Oscara (za Niebiosa mogą zaczekać i Absolwenta). Po jego śmierci wielu współpracowników i filmowców zamieściło w social media posty wspominające aktora.

Dzisiaj grzeje: 1. Były partner Dagmary Kaźmierskiej zabił człowieka. Ofiara miała grozić ciężarnej ''królowej''
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

- Buck Henry był przezabawny i błyskotliwy, rozśmieszał nas częściej, niż zdawaliśmy sobie sprawę. Miałem szczęście uczestniczyć z nim w panelu SXSW i był przezabawny. Powiedział kiedyś, że nie lubi pisać z ludźmi, ponieważ nie są tak zabawni, jak on, a jeśli są, to ich za to nienawidzi - pisał na swoim profilu producent Judd Apatow.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Żona Kamila Stocha krytykuje media. "Nie chce należeć do tego świata"
  3. Nie żyje polski polityk. Jego ciało wyłowiono z rzeki, okropne wieści Polsatu
  4. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  5. Tragedia. 4 dzieci nie żyją, tożsamość odpowiedzialnej osoby jest wstrząsająca
     

Źródło: Antyradio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News