Zmarł polski żołnierz. Okoliczności śmierci wywołują ciarki

Zmarł polski żołnierz. Okoliczności śmierci wywołują ciarki

Nie żyje polski żołnierz. Taką informację podał minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Do zdarzenia doszło w tę sobotę, a jego okoliczności są przerażające.

Nie żyje jeden z polskich wojskowych. Informacja została podana przez ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka. Do wyjątkowo tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, rodzina zmarłego została już otoczona opieką. 

Nie żyje żołnierz misji NATO 

Nie żyje jeden z żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie. Informację przekazał minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Okoliczności zdarzenia są szczególnie zadziwiające i wywołują ciarki - wojskowy zmarł w sobotę podczas biegania w czasie wolnym. Śmierć została potwierdzona w oficjalnym komunikacie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Łotewskie ministerstwo obrony poinformowało, że do zdarzenia doszło we wsi Kadaga w gminie Adazi niedaleko Rygi. 

Zmarły żołnierz jest pierwszym od września 2014 r., który stracił życie podczas czynnej służby w zagranicznym kontyngencie. Obecnie Żandarmeria Wojskowa prowadzi śledztwo w tej sprawie, mają wyjaśnić przyczyny zagadkowej śmierci wojskowego. 

Szefowie ministerstw obrony Polski i Łotwy składają kondolencje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dowództwo Operacyjne przekazało informację, że o śmierci żołnierza została poinformowana jego rodzina. Bliscy zmarłego zostali otoczeni opieką. Rodzinie przekazano również kondolencje. Wyrazy ubolewania przekazał również minister obrony Łotwy Artis Pabriks.

- Ta strata jest równie dotkliwa dla Łotwy, ponieważ podzielamy wspólne wartości i kwestie bezpieczeństwa z Polską - przekazano w oficjalnym komunikacie z ministerstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować

2. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Polski kontyngent na Łotwie pełni służbę w ramach tzw. wzmocnionej wysuniętej obecności wojskowej NATO na jego wschodniej flance. Polacy pełnią tam służbę od 2016 r. Żołnierze stacjonują w tym kraju w systemie rotacyjnym - zmieniają się co pół roku. Obecna zmiana pojawiła się na Łotwie na początku grudnia. Polski kontyngent liczy blisko 200 żołnierzy i służy pod dowództwem najliczniejszego oddziału kanadyjskiego. W skład batalionu wchodzą również Włosi, Słowacy, Czesi, Słoweńcy, Hiszpanie, Czarnogórcy i Albańczycy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjżeć się swoim oczom
  2. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Godlewska nie ma litości, nagrała kolejną kolędę. Tym razem jej strój przyćmił nawet umiejętności wokalne
  4. Przez 20 lat zbierał drobniaki, uzbierał ogromną sumę. Wiadomo, co za nie kupił, szczęka opada
  5. Kuba Wojewódzki ujawnił nieznany fakt z życia Anny Przybylskiej. Pokazał, jaka była naprawdę

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News