Media przekazały tragiczną wiadomość. Nie żyje Julian, fani pogrążeni w żałobie

Media przekazały tragiczną wiadomość. Nie żyje Julian, fani pogrążeni w żałobie Źródło: Pikio.pl

Nie żyje legendarny muzyk, fani gwiazdora pogrążeni są w głębokiej żałobie. Wyjątkowo smutne informacje o odejściu artysty przekazano na stronie internetowej stacji BBC. Gitarzysta był określany jako "jeden z najbardziej niezwykłych artystów ery powojennej". W 1964 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Nie żyje słynny brytyjski muzyk, określany jako "jeden z najbardziej niezwykłych artystów ery powojennej". Wielbiciele gitarzysty są w głębokiej żałobie, wyjątkowo smutne informacje przekazała stacja BBC. Julian Bream zmarł w swoim domu, miał 87 lat.

Nie żyje Julian Bream, muzyk odszedł w wieku 87 lat

Julian Bream zmarł 14 sierpnia 2020 roku w swoim domu w Donhead St Andrew w hrabstwie Wiltshire, legendarny muzyk miał 87 lat. Informacje o śmieci jednego z najbardziej cenionych brytyjskich gitarzystów przekazała na swojej stronie internetowej stacja BBC. Royal Academy of Music określiła Juliana Breama, jako "jednego z najbardziej niezwykłych artystów ery powojennej".

Gitarzysta nauczył się gry na instrumencie słuchając popularnych piosenek w radiu. Skończył edukację na Royal College of Music i odbył służbę wojskową. Później rozpoczął swoją karierę i odniósł ogromny sukces. Był jednym z najlepiej sprzedających się artystów wykonujących muzykę klasyczną. Czterokrotnie otrzymał nagrodę Grammy, a w latach 1960 - 1985 był do niej nominowany aż 20 razy. oprócz gitary, Bream opanował również sztukę gry na pianinie, wiolonczeli i lutni renesansowej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie żyje jeden z najsłynniejszych brytyjskich gitarzystów klasycznych

W 1964 roku Julian Bream otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Słynny gitarzysta miał dwie żony. Pierwszą wybranką muzyka została Margaret, córka pisarza Henry’ego Williamsona, z którą gwiazdor adoptował syna. Drugą partnerką Breama była Isabel Sanchez.

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje

2. Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdy

3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz Ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

W 2003 roku nakręcono film dokumentalny o życiu i twórczości brytyjskiego gitarzysty klasycznego. Film pod tytułem "Julian Bream: My Life In Music" zawiera wywiady z muzykiem oraz zapisy jego występów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już się zbliża do Polski. Wydano pilne ostrzeżenie
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News