Nie żyje Józef Chudzik
pixabay.com xaam-fotografiert
Klaudia Bochenek - 15 Sierpnia 2020

Redemptoryści w żałobie. Niestety nie żyje duchowny ceniony przez wiernych

Niestety, nie żyje zasłużony duchowny, który większość swojego życia poświęcił Zgromadzeniu Redemptorystów. Cały zakon pogrążony w żałobie, to dla nich niepowetowana strata. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb. Szykuje się podniosła uroczystość.

Nie żyje ceniony duchowny - był doskonale znany nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wierni lgnęli do niego i zawsze doceniali otrzymane rady. Niestety, nie żyje. Pogrzeb redemptorysty odbędzie się już za kilka dni.

Nie żyje ceniony współbrat, miał 86 lat

Jak informuje portal Redemptoryści, zakon pogrążył się w żałobie. Niestety, w końcu musiało dojść do tej chwili - w czwartek 13 sierpnia zmarł ojciec Józef Chudzik, który od dziesiątek lat był związany z zakonem. W chwili śmierci miał 86 lat - u Redemptorystów działał od 69 lat, a święcenia kapłańskie przyjął 62 lata temu.

Lech Wałęsa nieuleczalna chorobaFatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyćCzytaj dalej

Pogrzeb ojca Józefa Chudzika zaplanowano na najbliższy poniedziałek 17 sierpnia. O 10:30 nastąpi wprowadzenie ciała do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, gdzie żałobnicy odmówią różaniec. Pół godziny później zostanie odprawiona msza pogrzebowa.

Był cenionych duchownym za granicą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasia Tusk zdjęcie burza internautówBurza pod jednym zdjęciem Kasi Tusk. Internautów oburzyła pewna rzeczCzytaj dalej

Józef Chudzik od zawsze chciał zostać duchownym. Urodził się 26 lutego 1934 roku w Luszowicach k. Tarnowa. Kiedy miał 14 lat i skończył szkołę podstawową, za zgodą rodziców wstąpił do juwenatu redemptorystów w Toruniu. Józef Chudził w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył trzy śluby: pierwsze 2 sierpnia 1952 roku, wieczyste w 1957 roku, a oficjalne święcenia kapłańskie przyjął 24 sierpnia 1958 roku. Po święceniach udał się do Krakowa by pobierać nauki prowadzenia misji ludowych i rekolekcji. Potem pracował we Wrocławiu, Zamościu, Toruniu, Gliwicach i Elblągu. W 1982 roku ukończył studia magisterskie z teologii pastoralnej w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:

1. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
2. Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem
3. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce

Później podjął kolejne wyzwania: od 1980 do 2004 roku był proboszczem Polskiej Misji Katolickiej w Landshucie w Bawarii. Opiekował się i spotykał z dawnymi więźniami obozów koncentracyjnych, przymusowy robotnikami, a potem duchowym wsparciem służył także pracownikom sezonowym, emigrantom zarobkowym, a także Polakom pracującym przy budowie lotniska pod Monachium i elektrowni atomowej. Potrzeby duchowe były ogromne, dlatego ojciec Józef Chudzik jeździł po całej Bawarii - regularnie gościł w 23 punktach duszpasterskich. Kiedy w 2004 roku przeszedł na emeryturę, wrócił do Polski, do Tuchowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: Już dziś nagła zmiana w Polsce. Wszystko potwierdzono
  2. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia
  4. Nie żyje Henryk Wujec
  5. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach

Bank apeluje do swoich klientówNagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyćCzytaj dalej

Źródło: Redemptoryści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News