Nie żyje znana kobieta
Pikio.pl
Monika Majko - 15 Kwietnia 2020

Nie zginęła w Smoleńsku, bo oddała miejsce komuś innemu. Media obiegły tragiczne informacje, nie żyje

Nie żyje znana kobieta, media obiegły tragiczne wiadomości. W 2010 roku miała lecieć do Smoleńska, przeżyła, bo w ostatniej chwili oddała miejsce innej osobie.

Nie żyje słynna kobieta, krajowe media obiegły wyjątkowo smutne informacje. W 2010 roku miała wsiąść na pokład samolotu do Smoleńska, w ostatniej chwili zrezygnowała i oddała miejsce innej osobie. Ta decyzja uratowała jej życie, informacje o tragedii bardzo nią wstrząsnęły.

Doda podzieliła się ważną dla niej wiadomościąSpełniło się największe marzenie Dody i jej męża. Właśnie przekazali radosną nowinę, gratulujemyCzytaj dalej

Nie żyje znana kobieta, media podały smutne informacje

Krajowe media obiegła informacja o śmierci Ewy Gruner, wieloletniej prezes Stowarzyszenia Katyń w Szczecinie. Kobieta w 2010 roku znajdowała się na liście delegatów, którzy mieli polecieć z prezydentem Lechem Kaczyńskim na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Kiedy dowiedziała się, że brakuje miejsc dla dzieci zamordowanych w Katyniu oficerów zrezygnowała z planów i zwolniła przyznane jej miejsce dla innej osoby. Wieści o katastrofie w Smoleńsku bardzo nią wstrząsnęły, zdała sobie sprawę, że cudem uniknęła śmierci.

– Kiedy dowiedziałam się o tragedii, to pomyślałam, że to jakby mój ojciec z charkowskiej mogiły przemówił, że to jeszcze nie mój czas – wyznała Ewa Gruner w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof Jackowski pokazał jak mieszkaPokazali, jak mieszka Jackowski. Przebił wszystkie gwiazdy TVN, Polsatu i TVP razem wzięteCzytaj dalej

Nie żyje Ewa Gruner, wieloletnia prezes Stowarzyszenia Katyń w Szczecinie

To nie był pierwszy raz, kiedy kobieta uniknęła śmierci w Katyniu. Dwukrotnie uczestniczyła w pracach ekshumacyjnych na tych terenach w latach 1995-1996. Jak napisała "Rzeczpospolita" w trakcie pierwszego pobytu kobieta doznała ciężkiego zawału i ledwo uszła z życiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Rekordowy przyrost chorych i śmiertelność, jakiej jeszcze nie było. Niepokojące wiadomości o pandemii

2. Pielęgniarka została przepuszczona w kolejce. Wtedy podszedł do niej obcy mężczyzna i powiedział słowa, których nigdy nie zapomni

Ewa Gruner była córką Juliana Grunera, więźnia obozu w Starobielsku, a przed wojną lekkoatlety i przede wszystkim lekarza oraz oficera rezerwy Wojska Polskiego. W 2017 roku za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski kobieta została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Od zawsze czczę naszych bohaterów, a zaczęłam, jak miałam 9 lat, a teraz mam 84 – powiedziała Ewa Gruner w trakcie uroczystości wręczenia orderu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czosnek od lat stosowany jest jako naturalny lek. Fakty i mity dotyczące jego działania
  2. Poznaliśmy ostatniego w karierze rywala Marcina Najmana. Gwiazdor przyjął wyzwanie na Fame MMA
  3. Szumowski ostatecznie pozbawił Polaków złudzeń. W końcu przyznał, ile naprawdę może potrwać epidemia
  4. Duże niebezpieczeństwo, zacznie się na wschodzie i północy Polski. Właśnie wprowadzono pierwszy stopień alarmowy
  5. Niemalże wszyscy kochali Polę Raksę. Jej dzisiejszy wygląd odbiera mowę
  6. Właściciel anulował czynsz za kwiecień setkom wynajmujących, by mieli za co kupić jedzenie

RodzinaWieźli w samochodzie swojego nieżyjącego krewnego. Ich tłumaczenie do policjantów jest niebywałeCzytaj dalej

źródło: Radio Szczecin

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News