Nie żyje ważny Polak
usnplash.com Marc Ignacio
Konrad Karpiuk - 13 Maja 2020

Ciężko oderwać wzrok od jego filmów, zgarnęły wiele nagród. Niestety, nie żyje wybitny Polak

Nie żyje uwielbiany filmowiec i fotograf, który wielokrotnie był nagradzany za swoją pracę, także na międzynarodowych konkursach. Wraz z bratem miał udział w wielu wbitnych produkcjach, jego dzieła miały ogromny wpływ na edukację młodych Polaków. Niestety, dotarły do nas wieści o jego śmierci, współpracownicy żegnają go w ciepłych słowach.

Nie żyje Tomasz Ogrodowczyk, współtwórca wielu filmów przyrodniczych, które były wielokrotnie nagradzane za walory edukacyjne. Współpracownicy wspominają go jako osobę o wyjątkowym talencie i pasjonata natury. Zmarł w poniedziałek 11 maja, miał jedynie 54 lata.

Nie żyje uwielbiany filmowiec, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę

Tomasz Ogrodowczyk był współtwórcą kilkudziesięciu produkcji przyrodniczych, zajmował się także nagrywaniem głosów ptaków. Przy filmach pracował wraz z bratem Michałem, obaj świetnie się uzupełniali - byli operatorami na najwyższym światowym poziomie. Razem stworzyli materiał "Bagna są dobre", który w 2017 roku został uznany za najlepszy film edukacyjny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. Film ten zdobył również wiele innych prestiżowych nagród.

Lech WałęsaLech Wałęsa stanął przed trudną decyzją. Rozważa podjęcie dodatkowej pracyCzytaj dalej

Jego nagrania odgłosów ptaków również były szeroko docenione. Za cykl płyt z odgłosami zwierząt, otrzymał wiele nagród, w tym podczas konkursu Nagrody Lasów Państwowych imienia Adama Loreta oraz za najlepszy środek dydaktyczny podczas XII Łódzkich Targów Edukacyjnych.

Współpracownicy wspominają Tomasza Ogrodowczyka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

- Tomasz był zaangażowany we wszystko to, co działo się w Leśnym Studiu Filmowym Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu, gdzie pracował. Miał swój wkład w każdą produkcję. [...] Każdy, kto znał Tomka Ogrodowczyka, choćby tylko przez to, co stworzył, wiedział, że to człowiek wyjątkowego talentu - czytamy na portalu Lasów Państwowych, które podały informacje o jego śmierci.

Dzisiaj grzeje:

1. Emilewicz w Polsacie powiedziała, co mają zamiar zrobić ze Śląskiem. Jest decyzja ws. wyłączenia całego regionu, dla wielu ogromna ulga
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

Sam wzorował się na Włodzimierzu Puchalskim, legendy polskiego filmu i fotografii przyrodniczej. Pracował nad wznowieniem jego książek i filmów. Udało mu się to, za co został nagrodzony Turystyczną Sową XI Festiwalu FilmAT w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Zorganizowali dzieciom przyjęcie urodzinowe, szybko pożałowali. Teraz grozi im 15 lat więzienia
  4. "Odmrożenie" uczelni wyższych, jest decyzja. "Od 25 maja będzie możliwość realizacji zajęć na uczelniach"
  5. Tomasz Kammel nie wytrzymał, pokazał treść skandalicznego listu. "Od niego wszystko się zaczęło"
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: Strona Lasów Państwowych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News