Był multimedalistą olimpijskim. Właśnie zginął w tragicznych okolicznościach, w wieku zaledwie 47 lat

Był multimedalistą olimpijskim. Właśnie zginął w tragicznych okolicznościach, w wieku zaledwie 47 lat Źródło: Unsplash/Artur Łuczka

Nie żyje sportowiec, który w trakcie swojej kariery zdobył kilka medali na olimpiadzie. Zginął w wyjątkowo tragicznych okolicznościach, miał tyko 47 lat.

Nie żyje olimpijczyk, który w swoich sportach stał się prawdziwą legendą. Wygrywał zawody kolarskie i pływackie, podejmował próby w lekkoatletyce. Dziesięciokrotnie zdobywał medale olimpijskie.

Nie żyje sportowiec, wielokrotny olimpijski medalista

W tragicznym wypadku zginął Kieran Modra, prawdziwa legenda sportu z Australii. Był niewidomy i na paraolimpiadach osiągał spektakularne sukcesy. Rankiem w środę, niedaleko miasta Adelajda, doszło do wypadku. Kierowca auta potrącił niewidomego sportowca, który akurat jechał na rowerze. Niestety 47-latek zginął na miejscu.

- Jesteśmy zasmuceni stratą Kierana Modry, prawdziwej paraolimpijskiej legendy, oraz niezwykle popularnej postaci w całej naszej społeczności. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi Kierana w tym trudnym dla nich czasie - poinformował w komunikacie Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski.

Był prawdziwą legendą w swej dyscyplinie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kieran Modra debiutował na paraolimpiadzie w Seulu w 1988 roku. Jego ostatnie zawody to paraolimpiada w Rio de Janeiro w 2016 roku, na której zdobył brązowy medal w kolarstwie. W swojej karierze łącznie zdobył 10 medali, co uczyniło go prawdziwą legendą w Australii. Aż połowa z nich była złota. Co ciekawe, na igrzyskach w 1996 roku, pilotem w zawodach kolarskich była jego przyszła żona, Kerry Golding. Połączyła ich wielka miłość, która przetrwała wszystkie próby. Wspierała go w jego sportowych wyczynach oraz życiu codziennym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Doniesienia o tragedii w szkole są druzgocące. Niestety są ofiary śmiertelne i wielu rannych, zwołano pilną naradę dot. bezp. w rosyjskiej szkole

Australijczycy są w głębokiej żałobie po śmierci swojego rodaka, podobnie jak całe środowisko związane z sportami paraolimpijskimi. Kieran Modra przez lata swojego życia świecił przykładem, pokazując, że nawet będąc niewidomym, można spełniać swoje marzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PODWYŻKA EMERYTURY i wyrównanie za minione lata dla tysięcy Polaków. Jest projekt ustawy
  2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta
  3. Latami ukrywała to przed mediami. Tuż przed ślubem mąż Edyty Górniak zrobił jej świństwo dużo gorsze od zdrady
  4. Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Z jego radiem jeszcze nie było tak źle
  5. Mąż kupił jej BMW. Mężczyznom na parkingu udzieliła najbardziej kobiecej odpowiedzi świata

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News