Jego zasługi są nie do przecenienia. Media obiegła wiadomość o śmierci

Jego zasługi są nie do przecenienia. Media obiegła wiadomość o śmierci Źródło: Pikio.pl

Nie żyje wybitnie zasłużony mężczyzna, media obiegły wyjątkowo smutne informacje. Jeden z najbardziej znanych biznesmenów i potentatów medialnych na świecie odszedł w wieku 97 lat, jego koncern skupiał wiele znanych stacji telewizyjnych. To dzięki niemu mały ekran zyskał zupełnie nowe oblicze.

Nie żyje potentat medialny i jeden z najbardziej znanych amerykańskich biznesmenów, mężczyzna odszedł w wieku 97 lat. Telewizja zawdzięcza mu bardzo wiele, jego koncern medialny skupia wiele popularnych stacji, m.in. MTV i Comedy Central.

Nie żyje Sumner Redstone, smutne informacje obiegły światowe media

Zmarł Sumner Redstone, potentat medialny i jeden z największych i najbardziej znanych biznesmenów ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna odszedł w wieku 97 lat, Amerykanin kierował koncernem medialnym ViacomCBS, należą do niego tak znane marki, jak MTV, CBS, Comedy Central czy Nickelodeon. Informacje o śmierci mężczyzny zasmuciły wiele osób.

– Sumner Redstone był genialnym wizjonerem, który samotnie przekształcił rodzinną firmę teatralną w globalnego potentata medialnego – napisał Bob Bakish, obecny prezes ViacomCBS w oficjalnym oświadczeniu.

Sumner Redstone zmarł w wieku 97 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sumner Redstone urodził się 27 maja 1923 roku w Bostonie, a karierę biznesową rozpoczął 1967 roku. Został dyrektorem generalnym w National Amusements czyli marce teatralnej założonej przez jego ojca, która przez lata dorobiła się międzynarodowej rozpoznawalności. Biznesmen nie zamierzał jednak spoczywać na laurach, dzięki zarobionemu kapitałowi przejął m.in. Paramount Pictures, znane wszystkim fanom kina. 

- Mój ojciec prowadził niezwykłe życie, które kształtowało rozrywkę taką, jaką znamy dzisiaj. Był on wspaniałym ojcem, dziadkiem i pradziadkiem. Jestem taka dumna, że jestem jego córką i zawsze będę za nim tęsknić - napisała w oświadczeniu Shari Redstone, córka zmarłego biznesmena.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Dziewczynka wyrzuciła prezent do kosza. Nauczkę, którą dostała od mamy, zapamięta do końca życia

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

W 1979 roku Sumner Redstone otarł się o śmierć. W Hotelu Copley w Bostonie, w którym nocował biznesmen, doszło do wypadku, budynek stanął w ogniu. Potentat medialny odniósł bardzo poważne obrażenia, niemal 50 proc. powierzchni jego ciała zostało dotkliwie poparzonych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co naprawdę dzieje się z Agatą Dudą? Sytuacja trwa od zeszłego czwartku
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Agnieszka Woźniak-Starak nie będzie miała spokoju? Bardzo przykre wieści tuż przed pierwszą rocznicą śmierci jej ukochanego męża

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News