Biegali w upale. Studenci zasłabli na zajęciach, jeden z nich nie żyje. Tragedia w Wojskowej Akademii Technicznej

Biegali w upale. Studenci zasłabli na zajęciach, jeden z nich nie żyje. Tragedia w Wojskowej Akademii Technicznej Źródło: pikio.pl

Nie żyje student Wojskowej Akademii Technicznej. W trakcie zajęć wychowania fizycznego 23-letni podchorąży stracił przytomność i nie był w stanie się wybudzić. Został natychmiast przewieziony do szpitala, tam jednak nie udało się go uratować. Jego śmierć jest winą upałów, ale także uczelni, która kazała podejmować wzmożoną aktywność fizyczną w tak niekomfortowych warunkach.

Nie żyje student, a dwójka jego kolegów zasłabła. W trakcie zajęć biegowych na Wojskowej Akademii Technicznej doszło do wielkiej tragedii, która odebrała życie 23-letniemu wojskowemu. Uniwersytet zasłania się tym, że biegi zostały przeprowadzone w godzinach porannych, aby nie szarpać zdrowia uczących się wojskowych. Pozostaje jednak pytanie, czy 10-kilometrowe biegi powinny się w ogóle odbywać, zważając na tak drastyczną pogodę?

Nie żyje student WAT. Uczelnia pogrążona w żałobie

Wczorajsze zajęcia sportowe, które są stałym elementem szkolenia żołnierzy, skończyły się tragicznie. W trakcie przeprowadzenia ćwiczeń ofiarami upałów zostało trzech studentów uczących się w placówce. Dwójka z nich zasłabła, a jeden po stracie przytomności nie był w stanie wybudzić się ze śpiączki. Zmarł w szpitalu, co spotkało się z natychmiastowym odzewem ze strony prokuratury, która traktuje sprawę priorytetowo.

Nieracjonalną decyzją było przeprowadzenie biegów na taki dystans w 35 stopniowe upały. Co prawda władze uczelni zasłaniają się twierdzeniem, że do obowiązkowych ćwiczeń doszło w trakcie godzin porannych, ale samo to, że aż trzy osoby zostały ofiarami decyzji o przeprowadzeniu zajęć, jest co najmniej oburzające.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śmierć wzbudza kontrowersje

Władze WAT muszą także tłumaczyć się z innych okoliczności. Według zarządu uniwersytetu, funkcjonariusze medyczni na terenie placówki edukacyjnej pojawili się od razu, kiedy znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Zupełnie innego zdania są świadkowie, którzy twierdzą, że wojskowy został przyjęty do Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Wolskiego dopiero po godzinie 17, a więc wiele godzin po wypadku. Ta rozbieżność, jak też ustalenie działań uczelni, będą priorytetem dla warszawskich śledczych

Śmierć studenta III roku jest wielką tragedią dla całego środowiska uniwersyteckiego w Polsce. Wojskowy był bardzo lubiany i uchodził za wzór zdrowia wśród kandydatów na stanowiska wojskowe. Niestety, ten jeden bieg przekreślił całe jego życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spektakularna metamorfoza Kingi Dudy! Nie uwierzycie, co postanowiła zrobić ze swoim wyglądem
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News