nie żyje ksiądz
screen "Tylko nie mów nikomu", film braci Sekielskich
Patryk Przybyłowski - 13 Maja 2020

Nie żyje ksiądz Jan A., kuria ukrywała informacje o jego śmierci. W filmie Sekielskiego przyznał się do molestowania dzieci

Nie żyje ksiądz Jan A., który został przedstawiony w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Okazało się, że śmierć księdza, który przyznał się do molestowania dzieci, była trzymana przez kurię w tajemnicy. Do poważnych ustaleń w sprawie doszli reporterzy Gazety Wyborczej.

Nie żyje ksiądz Jan A., o duchownym zrobiło się głośno za sprawą filmu "Tylko nie mów nikomu", który obrazował problem pedofilii wśród polskich kapłanów. Widzowie byli świadkami tego, jak ksiądz przyznał się do nadużyć seksualnych, a nawet rozmawiał z kobietą, którą wykorzystał jako dziewczynkę.

Marta Manowska pogrążona w żałobieMarta Manowska pogrążona w żałobie. Przekazała wyjątkowo smutne informacje o śmierci dzieckaCzytaj dalej

Nie żyje ksiądz Jan A. Kuria tygodniami milczała o jego śmierci

Ksiądz zmarł w wieku 85 lat. W standardowym trybie, kuria zawsze informuje o odejściu duchownych za pomocą komunikatów zamieszczanych na swojej stronie internetowej. Tym razem, Kuria Diecezjalna w Kielcach spuściła na śmierć duchownego zasłonę milczenia. Dziennikarze dotarli jednak do specjalnego spisu księży, którzy odeszli w ostatnich latach i natrafili tam na Jana A. Okazało się, że zmarł on 15 marca bieżącego roku.

- Na pewno postać księdza stała się znana przez film z ubiegłego roku i być może to powodowało, że nie było informacji i rozgłosu na ten temat - powiedział otwarcie rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach, ks. Mirosław Cisowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety14-latek wszedł za nauczycielką do szkolnej toalety. Nie mieści się w głowie, co stało się potem, rodziny są załamaneCzytaj dalej

Udało się również ustalić szczegóły ceremonii pogrzebowej. Na jej czele stanął biskup ordynariusz kielecki ks. Jan Piotrowski. Pogrzeb odbył się w Domu Księży Emerytów, w którym na co dzień mieszkał Jan A. Widzowie mogli zobaczyć to miejsce w scenach z filmu braci Sekielskich.

Pojawiło się wiele wątpliwości odnośnie do tego, czy biskup powinien brać udział w pożegnaniu duchownego, który popełnił tak straszne czyny.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
2. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowszą wiadomość dla obywateli. Ważne informacje

– Biskup Jan Piotrowski, jeśli to możliwe, uczestniczy w uroczystościach pogrzebowych każdego księdza. A jeśli ma inne obowiązki, zastępuje go inny biskup. Trudno byłoby robić w tym przypadku jakiś wyjątek. Taki jest zwyczaj. Być może w tym przypadku biskup brał pod uwagę także to, że każdy jest grzesznikiem, może być nawet wielkim grzesznikiem, ale jest też prawo miłosierdzia, które przeważa - dodał rzecznik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 17-letni Bartek. Karetka krążyła między szpitalami 10 godzin, ponieważ nikt nie chciał go przyjąć
  2. Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediów
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość dla Polaków. Ważna informacja
  4. Dramatyczna sytuacja w jednym województwie. Fatalne dane MZ nie pozostawiają złudzeń
  5. Pieniądze jednak nie dla wszystkich. Ministerstwo podjęło decyzję, wiadomo kto konkretnie dostanie 1000 złotych
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News