Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Nie żyje Czesław Dutka

Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Nie żyje Czesław Dutka Źródło: .

Nie żyje Czesław Dutka. Informacje o jego nagłej śmierci spowodowały, że wielu Polaków pogrążyło się w żałobie. Mieszkańcy z jego rodzinnego miasta nie mogą pogodzić się z jego odejściem.

Nie żyje jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego społeczeństwa akademickiego. Profesor Czesław Dudka zmarł 10 stycznia 2020 roku. 

Nie żyje profesor Czesław Dutka 

- Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 10 stycznia 2020 roku zmarł profesor Czesław Paweł Dutka – twórca zielonogórskiego Zakładu Teorii Literatury w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, prodziekan ds. nauki Wydziału Humanistycznego - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie Uniwersytetu w Zielonej Górze. 

Profesor Czesław Dutka zmarł w wieku 84 lat. Pogrzeb odbędzie się w Polanicy Zdrój. Wiadomość o jego śmierci sprawiła, że mieszkańcy Zielonej Góry, ale także Głogowa pogrążyli się w żałobie. Profesor Dutka był jednym z najwybitniejszych wykładowców, jacy pracowali w Uniwersytecie w Zielonej Górze. 

Chociaż sam ukończył polonistykę, to na Uniwersytecie przez wiele lat wykładał socjologię. Od 1999 do 2008 roku pełnił funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Całe swoje życie poświęcił nauce. Profesor Czesław Dutka wydał wiele prac naukowych, za najważniejsze uważa się: "Literatura: badacz i krytyk. Wybrane role partnerów interakcji poznawczej", "Tancerz idei. Pisarz jako autor i świadek znaczeń", "Mit i gest. Bohater kordianowski prozy rozrachunków inteligenckich". Wielokrotnie brał udział podczas tworzeniu prac zbiorowych. 

Największą pasją Czesława Dutki od wielu lat były szachy, to on jest jednym z współorganizatorów Turnieju Szachowego im. Akiby Rubinsteina w Polanicy, który obecnie działa pod nazwą Memoriał Akiby Rubinsteina. 

Informacje o tym, że nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków przygnębiają mieszkańców 

Dzisiaj grzeje: 1.Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
2. TVN właśnie ujawnił nieznane zdjęcie Adamowicza na chwilę po zamachu. Bardzo smutne, tylko dla osób o mocnych nerwach [FOTO]
 

Ze wszystkich Uniwersytetów w kraju płyną kondolencje dla rodziny zmarłego. Informacja o tym, że nie żyje tak wybitny profesor spowodowała, że wiele osób pogrążyło się w żałobie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  2. Dobra wiadomość dla pobierających 500 plus. Wiele osób dostanie więcej pieniędzy
  3. Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z jego odejściem. Nie żyje Czesław Dutka
  4. Żona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć drugą równie naturalną piękność
  5. Mało kto wie o prawdziwej przyczynie śmierci pana Stasia z "Chłopaków do wzięcia". Bardzo smutna wiadomość

źródło: newslubuski 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News