Nie żyje wielki Polak
Mercedes Bosquet Unsplash
Irmina Jach - 12 Września 2020

Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

Nie żyje wybitny, zasłużony Polak. Krajowe media obiegły wstrząsające informacje na temat jego przedwczesnej śmierci. Trudno uwierzyć, że odszedł, miał jeszcze wiele ambitnych planów na przyszłość. Tysiące osób pogrążyło się w głębokiej żałobie. Bliskim, przyjaciołom i współpracownikom społecznika składamy szczere kondolencje.

Nie żyje wielki Polak, który przez lata działał kulturalnie i społecznie. Informacja jego niespodziewanej śmierci pojawiła się w mediach dziś. Trudno uwierzyć, że to już koniec. Do końca życia ciężko pracował nad realizacją założonych sobie celów. To niejedyna tragiczna wiadomość, o której pisaliśmy dziś.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Nie żyje wybitny, zasłużony Polak

Henryk Hawryszuk przyszedł na świat 13 października 1952 roku w Ciechanowie. Był absolwentem studiów z zakresu cybernetyki ekonomicznej i informatyki na Politechnice Szczecińskiej. W latach późniejszych pracował jako publicysta, animator inicjatyw społecznych i działacz kulturalny. Był dyrektorem Domu Kultury Budowlanych, kierownikiem Domu Kultury Huty Szczecin, Klubu Pinokio, a także dyrektorem Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Regularnie i z dużym zapałem koordynował Festiwal Młodych Talentów "Gramy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- Od kilkudziesięciu lat tworzyliśmy wiele wspólnych projektów, od Radia AS po Morskie Centrum Nauki. Ostatnie lata poświecił na tworzenie pracowni digitalizacji w MCN. Baca szanował ludzi i ciągle coś robił. Miał tysiące pomysłów. Zarażał swoim optymizmem. - wspominał Witold Jabłoński, dyrektor Morskiego Centrum Nauki w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej.

Społecznik, który nie żyje, był także blisko związany z lokalnymi mediami. Organizował popularne imprezy, takie jak: Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, Garaż, Baltic Blues, New Jazz Conversation, Port Reggae, Gwiazdy Morza, Jarmark Rybny, a także Akademia Rybna. Osoby, które miały okazję z nim współpracować, wspominają go z wielką nostalgią.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Dramatyczne sceny w Warszawie, słychać było przejmujące krzyki. Znany artysta błagał o pomoc

- Człowiek, który ubarwiał świat, inicjował piękne rzeczy. Tworzył Akademickie Radio Pomorze, Radio AS, Radio ABC. To On przywrócił FAMĘ Świnoujściu w 1983 roku, można by długo wymieniać... - napisała Katarzyna Wolnik-Sayna, reportażystka Radia Szczecin, na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Od 2002 roku był także zaangażowany politycznie, pełniąc funkcję radnego Szczecina. Cztery lata później, niestety bez powodzenia, ubiegał się o reelekcję z listy Prawa i Sprawiedliwości W 2014 roku kandydował także do sejmiku zachodniopomorskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Odszedł nagle, w ostatni piątek, 11 września. To nieodżałowana strata. Składamy kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
  2. Chińska rakieta spadła nieopodal szkoły. Po wybuchu wyzwoliła kłęby toksycznego dymu [wideo]
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Kwota emerytury Jolanty Kwaśniewskiej zdumiewa. Nauczyła Polaków jeść bezę

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Głos Szczeciński/Gazeta Wyborczapi

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News