Nie żyje wybitna postać. Wpłynęła na życie wielu Polaków

Nie żyje wybitna postać. Wpłynęła na życie wielu Polaków Źródło: fot. usplash/Anjo Antony

Nie żyje elegancka, inteligentna, osiągająca liczne sukcesy kobieta. Przez lata swojej kariery zyskała uznanie wśród wielu osób, dla których była autorytetem. Nie tylko jej bliscy, ale również dawni uczniowie nie potrafią uwierzyć w to, co się stało.

Nie żyje wybitna badaczka literatury polskiej. Przez lata swojej pracy osiągnęła naprawdę wiele, dzięki czemu stała się wzorem do naśladowania nie tylko dla tych, którzy dopiero doszkalali swoje umiejętności i poznawali najgłębsze tajniki wiedzy, ale również dla tych, którzy lata nauki szkolnej już dawno mieli za sobą. 

Nie żyje wybitna nauczycielka. Wielka strata wśród badaczy literatury polskiej 

Ewa Wiergandt odeszła dziś w nocy mając 79 lat. Informacje o jej śmierci, które coraz szerzej obiegają polskie media, są dla wielu naprawdę wstrząsające. Zewsząd napływają nie tylko słowa żalu, ale również wspominające jej liczne zasługi i osiągnięcia. 

Jak zapewne każdy wie, Wiergandt była badaczką polskiej literatury XX i XXI wieku. Choć pochodziła z Poznania, swoje studia ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Mimo to przez wszystkie lata swojej kariery była szczególnie związana z poznańską literaturą. Była szefową Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej UAM, a w latach 1972-1995 zasiadała w Komitecie Okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Była również wspaniałą nauczycielką akademicką, która doskonale wiedziała, jak przekazać uczniom ogrom wiedzy. Wśród swoich osiągnięć ma także współautorstwo nowych podręczników maturalnych w latach 90. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nikt nie potrafi w to uwierzyć 

Zarówno rodzina, jak i byli uczniowie Wiergandt nie potrafią uwierzyć, że tak wybitna postać niespodziewanie odeszła. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej kondolencji w stronę jej najbliższych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Wszyscy jest podopieczni na zawsze zapamiętają ją jako niezwykle błyskotliwą, elegancką kobietę z pokaźną kolekcją butów oraz charakterystyczną chrypką w głosie. Nauczycielka zostawiła po sobie nie tylko miłe wspomnienia, dzięki którym uśmiech sam maluje się na twarzy, ale również dzieła m.in. o Zofii Nałkowskiej, Józefie Wittlinie, Zbigniewie Herbercie, Jarosławie Iwaszkiewiczu, Magdalenie Tulli czy Andrzeju Stasiuku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Kobieta nagrywała spokojne morze. Nagle łódka skręciła i pojawił się widok, którego nie zapomni do końca życia
  4. Mąż został nagrany przez żonę, gdy spał. Nieświadomie robił przedziwne rzeczy
  5. Zadziwiający telefon mamy na policję. 2-latek został pobity, a jego oprawca ma tyle samo lat, co ofiara

Źródło: Radio Poznań

Następny artykuł