Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem

Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem Źródło: Pikio.pl

Nie żyje jeden z legendarnych uczestników tworzenia wolnej Polski. Smutne informacje dotyczące śmierci polityka zostały oficjalnie potwierdzone. Był prawdziwym symbolem i trudno będzie pogodzić się z tak ogromną stratą. Zapisał się na kartach historii wolnej Polski i wielu młodych polityków powinno inspirować się jego niezwykłą postacią.

Nie żyje wieloletni parlamentarzysta związany z Koszalinem. Informacje o jego śmierci obiegły media i zostały potwierdzone przez byłą senator Anne Sztark.

Nie żyje Jerzy Madej, smutne wiadomości obiegły media

Nie żyje Jerzy Madej. Polityk zmarł 10 sierpnia w wieku 85 lat. Jego działalność polityczna zostawiła ślad w historii wolnej Polski, młodsze pokolenia wiele mu zawdzięczają. W komunikacie dotyczącym jego śmierci nie podano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. 

- Niestety, to prawda. Odszedł wyjątkowy człowiek, kandydat Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w historycznych wyborach do Senatu 4 czerwca 1989 roku, które wygrał, uzyskując prawie 60 procent oddanych głosów. Na zawsze będzie jednym z naszych symboli odzyskania przez Polską wolności 31 lat temu. To wielka strata dla miasta i regionu - mówiła w rozmowie z "Gazetą Koszalińską" była senator Anna Sztark.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Był prawdziwym symbolem walki o wolność

Jerzy Madej na kartach historii zapisał się jako człowiek, który wolność i prawa obywatelskie uważał za podstawowe prawa każdego człowieka. Nie bał się walczyć o to, w co wierzył, a jego postawa inspirowała wiele osób. Nie żyje człowiek, który zawsze był gotów nieść pomóc innym i nie bał się podejmować trudnych decyzji. W polityce aktywny był wyjątkowo długo, przez 12 lat można było spotkać go w parlamencie. Najpierw reprezentował województwo koszalińskie jako senator I, II i II kadencji, a następnie jako bezpartyjny reprezentant z list Unii Wolności zdobył mandat posła III kadencji Sejmu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Poza polityką aktywnie udzielał się w sferze naukowej

Chociaż Jerzy Madej przez lata poświęcał się działalności politycznej oraz samorządowej, wiedział jak ważna w życiu każdego człowieka jest nauka. Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera budowy mostów. Studenci kojarzyć go mogą jako profesora Politechniki Koszalińskiej. Dodatkowo w latach 1958-1980 był aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Rodzinie, przyjaciołom i znajomym zmarłego składamy kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: Gazeta Koszalińska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News