Niestety, zmarł wyjątkowy człowiek i utalentowany sportowiec. Polacy w żałobie, informacje potwierdził prezydent Olsztyna

Niestety, zmarł wyjątkowy człowiek i utalentowany sportowiec. Polacy w żałobie, informacje potwierdził prezydent Olsztyna Źródło: Pxhere CC0 Domena publiczna

Prezydent Olsztyna potwierdził smutną wiadomość - nie żyje Tadeusz Milewski. W ciągu swojego życia mężczyzna zrobił wiele zarówno dla sportu, jak i społeczeństwa. Informacje o jego śmierci zostały potwierdzone dzisiaj tj. 11 maja. Portal WP Sportowe Fakty przedstawił niezwykłą historię zmarłego sportowca.

Nie żyje urodzony w 1938 roku Tadeusz Milewski - człowiek, którego historia mogłaby zainspirować wielu ludzi. Chociaż w życiu spotkała go wielka tragedia, mężczyzna nie załamał się i spełnił swoje marzenia. Był wielką postacią świata sportu dla niepełnosprawnych. Jak donosi portal WP Sportowe Fakty, dzisiaj prezydent Olsztyna potwierdził informacje o śmierci Milewskiego.

Środowisko sportowe oraz społeczność Olsztyna z bólem przyjęły wiadomość o tym, że nie żyje Tadeusz Milewski. Mężczyzna nie tylko był w stanie dźwignąć się po tragedii, jaka go spotkała, ale też znajdował siły, aby zmieniać życia innych osób. Do 1972 roku Milewski był cenionym i znanym lekkoatletą, biegającym na średnich dystansach m.in. na Stadionie Leśnym. Później w wyniku wypadku samochodowego jego wzrok znacznie się pogorszył.

Nie żyje brązowy medalista z paraolimpiady w Toronto

Chociaż Tadeusz Milewski już nie żyje, na długi czas pozostanie w pamięci Polaków. Po wypadku lekkoatleta zaczął prowadzić działalność społeczną. Nie zrezygnował również ze sportu. Do jego największych osiągnięć sportowych niewątpliwie należy zaliczyć zdobycie brązowego medalu na paraolimpiadzie w Toronto w 1976 roku. Angażował się także w akcje jak odszukanie "Olsztyniaków 1945" - najstarszych mieszkańców stolicy województwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Człowiek niespożytej energii i niezwykłej wrażliwości społecznej. Znałem Tadeusza od bardzo wielu lat. Łączyła nas sportowa przeszłość i bardzo częste zawodowe kontakty, związane z jego aktywną działalnością na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do swojej życiowej mety dobiegł zasłużony mieszkaniec Olsztyna, a dla wszystkich, którzy znali Tadeusza bliżej, przyjaciel i mentor w sprawach wymagających wrażliwości, serca i pasji. Cześć jego pamięci! - słowa prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, cytuje portal WP Sportowe Fakty.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawnili wstępne wyniki sekcji zwłok Kacperka. Ciężko powstrzymać łzy

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Informacja, że nie żyje Tadeusz Milewski wstrząsnęła mieszkańcami Olsztyna. Mężczyzna był dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych w Olsztynie i szefem Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Niedawno przekazaliśmy też smutne informacje o śmierci cenionego księdza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  2. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  3. Przed pogrzebem męża zajrzała do gazety. Natychmiast pobladła, teraz prawdę poznało całe miasto
  4. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się ziemni w życiu każdej Polki
  5. Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

źródło: WP Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News