Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny Polak

Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny Polak Źródło: unsplash.com Anjo Antony

Nie żyje niesamowity człowiek, wybitny Polak. Jego śmierć dla wszystkich była ogromnym szokiem i z pewnością jeszcze przed długi czas będzie niosła za sobą morze łez i niezrozumienie, dlaczego odszedł tak nagle.

Nie żyje mężczyzna jedyny w swoim rodzaju. Był pełen pasji, zapału do pracy, zawsze oddawał się temu, co kochał, a do tego wielokrotnie udowadniał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Opinia publiczna nadal nie dowierza, że śmierć zabrała go tak niespodziewanie. Krewni i przyjaciele pogrążyli się w głębokiej rozpaczy. 

Przygnębiające informacje z samego rana. Nie żyje wybitny człowiek 

Na facebookowej stronie "PSC Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych" pojawiła się wyjątkowo smutna wiadomość o śmierci wybitnego operatora filmowego, autora zdjęć do ponad 30 filmów i seriali, prof. Jacka Korcelli. Nie ujawniono, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

- Z przykrością informujemy, że odszedł Jacek Korcelli. Operator filmowy, profesor sztuki filmowej i wieloletni wykładowca PWSFTviT. Rodzinie i przyjaciołom, w imieniu stowarzyszenia, składamy kondolencje - czytamy w opublikowanym na stronie wpisie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Korcelii odszedł w wieku 86 lat, 19 sierpnia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Informacja o jego śmierci długo pozostawała tajemnicą. Pojawiła się dopiero, gdy ustalono datę pogrzebu, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 14 września, na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

Tymczasem jak przypomina serwis TVP Info, w 1956 roku Korcelii ukończył Wydział Operatorski PWSF w Łodzi, a w 1992 roku otrzymał tytuł naukowy profesora sztuki filmowej. Był m.in. autorem zdjęć do takich filmów jak: "Stawiam na Tolka Banana”, "Lalka”, "Awantura o Basię”, "Szatan z siódmej klasy” czy "Bułeczka”. Był również profesorem łódzkiej szkoły filmowej, wychowawcą kilku pokoleń operatorów filmowych, a przede wszystkim, był wspaniałym człowiekiem, oddanym przyjacielem i największym wsparciem dla rodziny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Krewni i znajomi pogrążyli się w głębokiej rozpaczy. Już za kilka dni odbędą ostatnią wspólną drogę z ukochanym Jackiem Korcellim. Przesyłamy najszczersze kondolencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czołowa gwiazda "Klanu" nie żyje. Scenarzyści planują uśmiercić również jej postać
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

Źródło: TVP Info 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News