Fani wstrząśnięci nagłą śmiercią. Nie żyje prawdziwa legenda

Fani wstrząśnięci nagłą śmiercią. Nie żyje prawdziwa legenda Źródło: Pikio.pl

Nie żyje legenda, fani są zrozpaczeni wiadomościami, które obiegły światowe media. Informacje o śmierci gwiazdora potwierdził wokalista grupy, który przez wiele lat z nim współpracował. To wyjątkowo smutny czas dla całego środowiska muzycznego.

Nie żyje legendarny producent muzyczny. Informacje o jego śmierci potwierdził jeden z muzyków, który przez lata z nim współpracował. Fani są w szoku, to dla nich ogromny cios. Gwiazdor w swojej karierze wyprodukował wiele ważnych albumów muzycznych.

Nie żyje Martin Birch, jeden z czołowych producentów muzycznych

Zmarł Martin Birch, brytyjski inżynier dźwięku i legendarny producent muzyczny. Gwiazdor odszedł w wieku 71 lat, smutne doniesienia o jego śmierci potwierdził David Coverdale, wokalista grupy Whitesnake, z którą Birch przez wiele współpracował. 

- Martin był ogromną częścią mojego życia... Pomagał mi od naszego pierwszego spotkania do "Slide It In"... [szósty album Whitesnake z 1984 r. - przyp. red.] Moje myśli i modlitwy są z jego rodziną, przyjaciółmi i fanami - napisał Coverdale na swoim Facebooku.

Nie żyje producent muzyczny, który współpracował m.in. z Deep Purple i Iron Maiden

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Birch rozpoczął karierę w muzycznym biznesie jako inżynier dźwięku na przełomie lat 60. i 70.  Wtedy podjął współpracę z m.in. Jeffem Beckiem, Fleetwood Mac, a także Deep Purple z którym nagrał w sumie 11 płyt, w tym "Concerto for Group and Orchestra", "Machine Head", "Made in Japan", "Deep Purple in Rock" na którym znajduje się zadedykowany Birchowi utwór "Hard Lovin' Man".

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Majętny mąż chciał być pochowany z całą fortuną. Zemsta żony po jego śmierci zasługuje na oklaski

Producent w swojej karierze współpracował również z legendarnym zespołem Iron Maiden, z którym nagrał m.in. takie albumy, jak "The Number of the Beast", "Piece of Mind", "Powerslave" oraz "Fear of the Dark", po którego wydaniu Birch wycofał się z branży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News