Publiczność ją uwielbiała, potrafiła zjednać sobie serca widzów. Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Magdaleny Krzyńskiej

Publiczność ją uwielbiała, potrafiła zjednać sobie serca widzów. Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Magdaleny Krzyńskiej Źródło: .

Nie żyje Magdalena Krzyńska. Smutne wiadomości jej o śmierci własnie obiegły media. Artystkę uwielbiała publiczność, a każdy jej występ wywoływał łzy wzruszenia. Nikt tak jak ona nie potrafił zjednać sobie serc widzów.

Nie żyje Magdalena Krzyńska. Ta wiadomość pojawiła się dzisiaj w mediach i sprawiła, że Polacy pogrążyli się w smutku. Odeszła jedna z najbardziej lubianych artystek, która rozkochiwała w sobie widzów w całym kraju. Magdalena Krzyńska odeszła w sobotę, 15 lutego, w wieku 72 lat. 

Magdalena Krzyńska była jedną z najwybitniejszych śpiewaczek operowych, które występowały w bydgoskiej Operze Nova. Informację o jej śmierci oficjalnie potwierdzili współpracownicy. 

- Znakomita solistka bydgoskiej Opery, kochana przez publiczność Artystka, zmarła w sobotę - czytamy na stronie bydgoskiej opery. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Legenda polskiej opery. Nie żyje Magdalena Krzyńska

Magdalena Krzyńska przyszła na świat w Warszawie. Jej rodzice od zawsze pasjonowali się muzyką - jej mama grała na skrzypcach, tata był kompozytorem i dyrygentem. Muzyka wypełniała jej życie od kiedy pojawiła się na świecie i, chcąc nie chcąc, stała się jej największą pasją. 

Tuż po uzyskaniu dyplomu Akademii Muzycznej w Warszawie, profesor Antonii Wicherka, skierował ją do Bydgoszczy, gdzie rozpoczęła swoją karierę. Jej debiut przypadł na rok 1974 w tytułowej partii Manon Masseneta. Całe życie poświęciła występom w operze. Wcieliła się miedzy innymi w Micaela w Carmen, Tatiana w Eugeniuszu Onieginie, Liu w Turandot czy Gilda w Rigoletto. Dla Magdaleny Krzyńskiej operetka także nie była czymś obcym i chętnie brała w nich udział. 

Muzyka wypełniła jej życie. 46 lat związana z bydgoską Operą Nova

Dzisiaj grzeje: 1. Elżbieta Jaworowicz ma sporo za uszami. Sprawą zajęła się Rada Etyki Mediów
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Magdalena Krzyńska 46 lat spędziła na scenie bydgoskiej Opery Nova, dodatkowo współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Operą Bałtycką, zdarzało się także, że występowała gościnnie w innych teatrach i operach w kraju. Za swoją pracę wielokrotnie była nagradzana. 

fot. facebook/Opera Nova w Bydgoszczy

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

źródło: opera bydgoszcz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News