RCB alarmuje. Służby apelują do Polaków o uwagę, nie żyje 7 osób, które wczoraj nie zachowały ostrożności

RCB alarmuje. Służby apelują do Polaków o uwagę, nie żyje 7 osób, które wczoraj nie zachowały ostrożności Źródło: Pikio.pl

Nie żyje 7 osób, które nie zachowały odpowiedniej ostrożności, a jest to bilans ofiar z jedynie jednego dnia. Liczba ludzi, którzy od początku wiosny straciło w ten sam sposób życie, jest o wiele większa. RCB wydało specjalne ostrzeżenie.

Nie żyje aż 7 osób, a wszystko przez nieostrożność ludzi. Nie da się ukryć, że aktualna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, jednak trzeba pamiętać, że w wielu miejscach sezon kąpielowy się jeszcze nie rozpoczął, a co za tym idzie na brzegu nie uświadczymy ratowników. Dodatkowo woda miała jeszcze bardzo mało czasu na nabranie wyższej temperatury, przez co jest jeszcze zwyczajnie zimna, a to również stanowi niebezpieczeństwo.

Mimo to nadal nie brakuje miłośników wiosennych kąpieli i przez to życie straciła już przerażająca ilość osób. RCB w specjalnym alercie ostrzega przed nieodpowiednim zachowaniem.

7 osób nie żyje w wyniku braku ostrożności

Każdy z nas lubi się schłodzić w jeziorze podczas upalnego dnia, ale trzeba pamiętać, że mimo niewielkiego rozmiaru zbiornika, nadal jest to bardzo nieprzewidywalny żywioł, który pochłonął życia tysięcy osób. Co więcej, wiele osób nie przestrzega nawet podstawowych zasad korzystania z kąpielisk, o których każdy z nas powinien pamiętać.

Statystyki są bezlitosne, w samą sobotę zginęło 7 osób, a od początku kwietnia liczba utopień to ponad 80 przypadków. Pamiętajmy przy tym, że sezon letni nawet się jeszcze przecież nie rozpoczął. Niestety Polacy nadal wchodzą do wody po alkoholu, co jest skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ nasz organizm może zachować się w zupełnie niespodziewany sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Wczoraj utonęło 7 osób Ciepła pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą ale pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa - ostrzega RCB.

Dodatkowo, chcąc uniknąć tłumów na plaży, często wybieramy dzikie skrawki brzegu, aby mieć więcej miejsca dla siebie, a w takim wypadku pozostajemy poza kontrolą ratowników. Młodzi nadal skaczą na główkę w miejscach, w których nie znają głębokości, co w bardzo prosty sposób może skończyć się trwałym kalectwem, a nawet śmiercią.

Dlatego musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego przebywania na plaży, jak i w wodzie, ponieważ już niedługo zarówno polskie jeziora, jak i morze czekać będzie prawdziwe oblężenie, a w takich miejscach o nieszczęśliwy wypadek nie trudno. Dlatego też RCB wydało specjalne ostrzeżenie, które ma przestrzec Polaków przed nieodpowiednim zachowaniem, a także uświadomić nas, jak łatwo o tragedię, kiedy czujemy się zbyt pewnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor polskiego reality show zginął STRASZLIWĄ śmiercią. Oblał się benzyną i podpalił. Przerażająca historia zmrozi wam krew w żyłach
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. RCB alarmuje. Służby apelują do Polaków o uwagę, nie żyje 7 osób, które wczoraj nie zachowały ostrożności
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News