Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje wybitny polski artysta, ogromna strata

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje wybitny polski artysta, ogromna strata Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Nie żyje popularny artysta, którego uwielbiały rzesze fanów z całego kraju. Dzisiejszego poranka media obiegły tragiczne wiadomości o niespodziewanej śmierci mężczyzny. Jego odejście jest ogromną stratą, trudno uwierzyć w to, co się stało. Wielbiciele pogrążyli się w głębokiej rozpaczy. Bliskim, przyjaciołom, fanom i współpracownikom gwiazdora składamy najszczersze kondolencje.

Nie żyje wybitny artysta i pedagog, profesor Łukasz Gruziel. O śmierci wybitnego tancerza poinformowała Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa imienia Romana Turynowicza w Warszawie, w której pracował od wielu lat. Pracownicy i uczniowie mistrza są zrozpaczeni, nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Informacja opublikowana na profilu w mediach społecznościowych placówki, szybko obiegła krajowe media. To niejedyne tragiczne wiadomości, jakie obiegły media w ciągu ostatniej doby.

Nie żyje uwielbiany polski artysta

Artysta, który nie żyje, był wychowankiem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turynowicza w Warszawie. Studiował także na Akademii Muzycznej w Warszawie, kończąc ją uzyskaniem tytułu pedagoga baletowego. Przez lata pracował w macierzystej szkole baletowej, ucząc kolejne pokolenia tańca klasycznego i partnerowania. Opiekował się także uczestnikami praktyk scenicznych. W latach 2003-2014 pełnił funkcję wicedyrektora do spraw artystycznych. Był bardzo zaangażowany w przekazywanie wiedzy swoim podopiecznym. Profesor Łukasz Gruziel kochał to, co robił i wkładał w to całe serce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Był pedagogiem, który świetnie potrafił przekazywać uczniom swoje wieloletnie doświadczenie sceniczne, zarażać ich pasją do zawodu, któremu poświęcił życie. Niezwykle pracowity, odpowiedzialny i całym sercem oddany pracy pedagogicznej, zawsze gotowy był, by pochylić się nad problemami uczniów, doradzić, pomóc, a pozostając do dyspozycji swoich podopiecznych, nie szczędził własnego czasu, ani sił - wspominają go przyjaciele ze szkoły baletowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

Przez ponad trzydzieści lat występował na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie, pełniąc zaszczytną funkcję pierwszego solisty. Debiutował w autorskiej wersji "Dziadka do orzechów" Gennadij  Ledjacha, gdzie wcielił się w Króla Myszy. Widzowie mogli oglądać go na scenie ponad 1200 razy. Tańczył partie solowe w baletach klasycznych i neoklasycznych, w choreografiach twórców rodzimych oraz zagranicznych. Bogaty dorobek artystyczny i pedagogiczny profesora został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem "Gloria Artis". 

- Łukasz Gruziel był i pozostanie wzorem dla pokoleń artystów baletu. Żegnamy znakomitego artystę, wspaniałego kolegę, ciepłego i serdecznego człowieka. Jego nieobecność będziemy odczuwać boleśnie, bo Łukasz Gruziel jest po prostu niezastąpiony - dodali przyjaciele artysty, który nie żyje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dobre wiadomości dla emerytów. Wiemy o ile wzrośnie emerytura minimalna w przyszłym roku
  2. Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologiczny
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  5. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  6. Prosta i smaczna surówka z kapusty pekińskiej. Perfekcyjny dodatek do każdego obiadu

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News