Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości. O śmierci poinformowała partia

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości. O śmierci poinformowała partia Źródło: pikio.pl

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości - miał 53-lata. O śmierci poinformowała partia na swoim profilu na Facebooku. Nie podano przyczyn śmierci działacza.

Nie żyje polityk Prawa i Sprawiedliwości. Przez lata był radnym w jednym z ważniejszych historycznie miast w Małopolsce. O śmierci 53-latka poinformowano dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie żyje

Zmarłym jest Jerzy Potaczek, radny w mieście Oświęcim, który w ubiegłej kadencji był radnym w Małopolskim mieście. Polityk miał 53 lata. W ostatnich wyborach nie uzyskał mandatu. W trakcie swojej działalności w radzie miasta aktywnie udzielał się w swoim klubie.

W 2011 roku razem z innym radnymi PiS - Stanisławem Biernatem, Waldemarem Łozińskim i Maciejem Starzyńskim złożyli oświadczenie do ówczesnego prezydenta miasta, w którym zaapelowali o dobrowolne ustąpienie ze stanowiska. Wynikało to z tego, że Janusz Marszałek pełnił to stanowisko z powodu choroby Jacka Grossera, wybranego mandatem w wyborach.

Radni twierdzili, że nie ma żadnego prawnego usprawiedliwienia dla pozbawienia Grossera praw do ślubowania na prezydenta miasta Oświęcim. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, łącznie z członkiem, Jackiem Potaczkiem wspierał rodzinę chorego prezydenta-elekta i życzyli mu jak najszybszego powrotu do zdrowia, aby mógł przejąć powierzoną mu funkcję.

Był jednym z niewielu radnych, którzy radzili sobie bez samochodu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, według oświadczeń majątkowych radnych, Jacek Potaczek nie posiadał nawet samochodu - więc nie docierał własnym środkiem transportu na posiedzenia rady miasta. Był jednym z tych członków rady miasta, których pokazywano jako przykład "radzących sobie bez samochodu".

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Jackowi Potaczkowi nie udało się uzyskać reelekcji. W ostatnich wyborach samorządowych startował z szóstego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu. Udało mu się uzyskać 2,16% głosów, co nie wystarczyło do otrzymania mandatu w radzie miasta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

Źródło: Facebook

Następny artykuł