Media podały wstrząsające informacje. Nie żyje 11 osób, w tym 3 dzieci

Media podały wstrząsające informacje. Nie żyje 11 osób, w tym 3 dzieci Źródło: Pikio.pl

Nie żyje aż 11 osób, niestety lokalne media podały do wiadomości, że wśród ofiar jest 3 dzieci. Przerażające wydarzenia, każdy próbował się uratować. Niestety, choć pomoc nadeszła dość szybko, straty były ogromne. Poszkodowani są również strażacy oraz policjanci.

Nie żyje 11 osób na skutek pożaru. Wiadomo już, co dokładnie się stało - przyczyna tych dramatycznych wydarzeń może rozwścieczyć niejedną osobę.

Tragiczne wydarzenia w bloku mieszkalnym. Nie żyje 11 osób

W czeskim Bohuminie tuż przy granicy z Polską doszło do pożaru w jednym z bloków na 11. piętrze - nie żyje 11 osób, w tym 3 dzieci. Stało się to tuż przed godziną 18:00. Służby w ciągu 6 minut dotarły na ulicę Nerudova. Ratownicy medyczni walczyli o życie poszkodowanych, lekarze stwierdzali kolejne zgony. Zadbano także o ewakuację pozostałych mieszkańców. Niestety, odnotowano 10 rannych osób, obrażeń doznali także policjant oraz dwóch strażaków.

- Sześć osób, troje dzieci i troje dorosłych, zginęło w pożarze mieszkania na 11. piętrze. Z mieszkania nad nim pięć osób próbowało się uratować, skacząc w dół, doznając śmiertelnych obrażeń - poinformował Vladimír Vlček, dyrektor morawsko-śląskiej Straży Pożarnej. Z kolei szef regionalnej policji, Tomáš Kužel, zdradził, że zatrzymano już jedną osobę, która może mieć związek z tragedią.

Pożar to robota podpalacza?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Trwa intensywne dochodzenie w sprawie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wydarzenia - przekazała rzeczniczka policji Karolína Bělunková. Wstępne ustalenia wskazują na to, że pożar wybuchł przez podpalacza. Miała to być niejako zemsta - pojawiły się doniesienia o sąsiedzkim konflikcie. Miało dojść do kłótni i jeden z mieszkańców, którego potem zakuto w kajdanki i zabrano na komisariat, miał rozlać benzynę i podpalić lokal mieszkalny. Wspomniał też o tym minister spraw wewnętrznych, Jan Hamáček, jednak śledczy proszą media, aby poczekać na efekt zeznań zatrzymanego.

Dzisiaj grzeje: 1. Od rana w całej Polsce trwają pilne kontrole. Mogą zapukać do każdego
2. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić

- Widziałem dwie osoby siedzące na parapecie, płonące. Wtedy jeden z nich skoczył. Nie mogłem dalej na to patrzeć - mówił jeden z okolicznych mieszkańców. Wojewoda morawsko-śląski, Ivo Vondrák, złożył już kondolencje wszystkim pogrążonym w żałobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  3. Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji

Źródło: novinky.cz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News