Nowy rok zbiera żniwo. Nie żyje słynny muzyk, fani w żałobie

Nowy rok zbiera żniwo. Nie żyje słynny muzyk, fani w żałobie Źródło: .

Smutne wieści, nie żyje znany muzyk, członek zespołu uznawanego za bardzo wpływowy w historii muzyki rozrywkowej. Pozostali muzycy grupy poinformowali o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje znany muzyk. Zmarł w poniedziałek z powodu choroby, w ostatnich chwilach towarzyszyła mu najbliższa rodzina. O jego śmierci pisano w serwisach muzycznych oraz na oficjalnych stronach jego zespołów.

Nie żyje znany muzyk, członek legendarnej grupy

Perkusista legendarnego, brytyjskiego zespołu space rockowego Hawkwind, Martin Griffin, zmarł w poniedziałek, o czym poinformowano w social mediach. Perkusista członkiem grupy był w latach 1978-1979 oraz 1981-1983. Jego partie perkusyjne można usłyszeć na 25 Years On (wydanym pod nazwą Hawklords), Church of Hawkwind, oraz Choose Your Masques.Hawkwind uchodzi za jeden z ważniejszych zespołów rockowych lat 70. Często wskazywany jest jako jeden z prekursorów heavy metalu. Za największy hit grupy uchodzi utwór Silver Machine. Członkiem zespołu był niegdyś słynny Lemmy Kilmister, który po odejściu założył legendarną grupę Motorhead.

Griffin wywarł ogromny wpływ na albumy, które powstały z nim w składzie. Był dopisany do utworów nie tylko jako wykonawca, ale i kompozytor. Na jego ostatnim albumie z grupą Hawkwind doszło do konfliktu: lider zespołu Dave Brock nie był zadowolony z tempa gry perkusisty, więc ostatecznie partie skomponowane przez Griffina zostały nagrane automatem perkusyjnym. Po zakończeniu tras związanych z promowaniem albumu perkusista odszedł z zespołu.

Koledzy z zespołu wspominają swojego przyjaciela

W 2008 roku, niezależnie od wciąż funkcjonującego Hawkwind, powstał projekt Hawklords, który zebrał byłych muzyków pierwotnej grupy - wśród nich był właśnie Martin Griffin. Informacje o jego śmierci pojawiły się na stronie obu zespołów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Martin poruszył wiele ludzkich serc i był kochany i szanowany przez nas wszystkich. [...] Działał na rynku muzycznych przez większość swojego życia [...] Był wspaniałym człowiekiem i wielu będzie za nim tęsknić. Jego rodzina poprosiła o chwilę prywatności w trudnym dla niego momencie - napisano na stronie zespołu Hawkwind.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

- Martin był prawdziwym, oldschoolowym dżentelmenem i świetnym perkusistą z indywidualnym stylem gry. [...] Nasze myśli są z jego synem Jackiem i rodziną w tym trudnym dla ich czasie. Leć wysoko pilocie, wszyscy cię kochamy - czytamy na fanpage'u zespołu Hawklords. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieleczony kaszel może prowadzić do poważnych chorób. Nie powinniśmy go bagatelizować
  2. Dawid Kubacki ma piękną żonę. Najpiękniejsze zdjęcia życiowej wybranki naszego mistrza (FOTO)
  3. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  4. Tragiczna śmierć córki. Magda Gessler we łzach w "Kuchennych rewolucjach", restauratorzy wyznali jej bolesną prawdę
  5. Córka Małgorzaty Foremniak to piękność nie z tej ziemi. Zdjęcia, które obiegły internet, mówią same za siebie

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News