Nie żyje Władysław Krupka. Polacy wychowywali się na jego twórczości

Nie żyje Władysław Krupka. Polacy wychowywali się na jego twórczości Źródło: pikio.pl

Nie żyje jeden z najbardziej poczytnych, polskich autorów. Władysław Krupka odszedł 2 września 2019 roku. Śmierć tak zasłużonego twórcy, na którego dziełach wychowały się miliony Polaków, z pewnością dla wielu będzie ogromnym szokiem.

Nie żyje Władysław Krupka - pomysłodawca i autor przygód polskiego Jamesa Bonda - Kapitana Żbika. Dzieło twórcy przygód najbardziej znanego funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej było prawdziwym hitem, które wychowało całe pokolenia. Były milicjant odszedł w wieku 92 lat.

Nie żyje Władysław Krupka. Wielka żałoba w świecie komiksu

Władysław Krupka na pomysł kultowej postaci wszechstronnie uzdolnionego funkcjonariusza MO wpadł w trakcie swojej pracy w milicji. Jak się okazało, jego dzieło - Kapitan Żbik, odniosło wielki sukces na krajowym rynku wydawniczym. 11 milionów sprzedanych egzemplarzy i tysiące fanów w całej Polsce z zapartym tchem śledziło, jak uzdolniony stróż prawa rozwiązuje ciężkie zagadki kryminalne.

Dzisiaj grzeje: 1. W ciągu roku umarł jej mąż i miała operację mózgu, część twarzy ma sparaliżowaną. Druzgocące doniesienia o Annie Marii Wesołowskiej
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

- Władysław Krupka, twórca postaci Kapitana Żbika i autor kilkudziesięciu scenariuszy z jego przygodami, zmarł 2 września w wieku 92 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 11 września o 13.15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie - poinformowało wydawnictwo Ongrys, publikujące przygody jednej z najbardziej ikonicznych postaci polskiego komiksu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krupka był uwielbiany przez fanów

W latach, w których Krupka tworzył swój komiks, mógł liczyć na wielkie uwielbienie ze strony fanów, którzy zawsze pamiętali o twórcy swojej ulubionej postaci.

- Listy przychodziły do wydawnictwa i mojego wydziału. Sekretarki odpisywały: "Nie mogę się z panią spotkać, bo mam obowiązki służbowe", a ja podpisywałem je jako Żbik - wspominał Władysław Krupka w „Przekroju”.

11 września fani, którzy przez lata śledzili losy Żbika, będą mogli oddać cześć swojemu idolowi. Władysław Krupka spocznie na wojskowym cmentarzu Powązki w Warszawie, na którym pochowanych jest wielu wybitnych twórców polskiej kultury, do których sam autor się bez wątpienia zaliczał.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. "Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić
  4. Nagranie ze ślubu 10-latki z dorosłym mężczyzną obiegło świat. Po jego obejrzeniu można być w szoku
  5. Mąż błagał Edytę, by pozwoliła się zbiorowo zgwałcić. W centrum miasta nie był w stanie obronić jej ani siebie

źródło: Super Express

Następny artykuł