Polska w żałobie, niewyobrażalna strata dla wszystkich. Nie żyje Wojciech Życiński

Polska w żałobie, niewyobrażalna strata dla wszystkich. Nie żyje Wojciech Życiński Źródło: unsplash.com David Tomaseti

Nie żyje Wojciech Życiński. Nikt nie był w stanie przewidzieć, że śmierć zabierze go tak nagle. To wielka strata.

Nie żyje ceniony człowiek. Niezwykle inteligentny, zawsze uśmiechnięty, pomocny i życzliwy - taki był i tak zapamiętają go krewni oraz przyjaciele. Po jego nagłej śmierci nie tylko najbliżsi pogrążyli się w głębokiej żałobie. Żal przepełnił serca, a smutek na długi czas zagości w naszym życiu. Przez lata osiągnął tak wiele, jednak dziś są to już tylko wspomnienia.  

Polska w żałobie. Nie żyje Wojciech Życiński 

We wtorek popołudniu portal Interia przekazał wyjątkowo smutne informacje. Odszedł od nas ksiądz profesor Wojciech Życiński, wykładowca akademicki, prorektor Papieskiej Akademii Teologicznej, a także brat zmarłego w 2011 roku abp Józefa Życińskiego. Nikt nie spodziewał się, że śmierć zabierze go tak nagle, choć od dawna zmagał się z ciężką chorobą. Mimo to, jego rodzina wierzyła, że nie ziści się najczarniejszy scenariusz, niestety na próżno. Z doniesień wynika, że Życiński zmarł w nocy z 6 na 7 kwietnia w Krakowie w wieku 67 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przypominamy, że Życiński urodził się 22 lutego 1953 roku w Nowej Wsi. Rok po zakończeniu edukacji wstąpił do zgromadzenia salezjanów w Kopcu. 18 czerwca 1980 roku złożył śluby wieczyste. Po 5 latach został wykładowcą dogmatyki i ekumenizmu w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Od roku 2000 do 2006 był prorektorem Papieskiej Akademii Teologicznej ds. Nauki i Współpracy Krajowej i Zagranicznej, z kolei w 2012 roku został członkiem zwyczajnym Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej. Co ważniejsze, w roku 2019 otrzymał z rąk ks. prof. Wojciech Zyzaka złoty medal Bene Merenti, przyznawany przez Senat za "wyjątkowy wkład w rozwój uczelni".

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

- Wdzięczni jesteśmy za to, że uprawiana przez Ciebie teologia była praktyczna, bo pomagała zrozumieć innym, dlaczego wierzą, że była uosobieniem prostej wiary. Szczególne podziękowanie za twoje teksty o Maryi, Bożej Rodzicielce, którą ukazywałeś jako tę, która objaśnia naszą historię, a przede wszystkim jako Matkę naszej teraźniejszości - mówił wówczas ks. prof. Szymon Drzyżdżyk.

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News