Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny

Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny Źródło: Prateek Gautam Unsplash.com

Nie żyje ksiądz, który swoją postawą i podejmowanymi działaniami jeszcze przez długi czas będzie inspirował lokalną społeczność. Prałat odszedł nagle. Wiadomość spadła na wiernych niespodziewanie. Trudno otrząsnąć się im po tak ogromnej stracie. Na zawsze pozostanie w ich pamięci i przez długie lata będzie pojawiał się intencjach w czasie modlitw.

Nie żyje jeden z bardziej cenionych duchownych. Parafianie nie mogą uwierzyć w to, że ich ukochany ksiądz odszedł do domu Pana i nie zobaczą więcej jego uśmiechniętej twarzy. To jaką postawę prezentował, dla wielu jest niedoścignionym wzorem działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Nie żyje ks. prał. Henryk Kozakiewicz

Nie żyje proboszcz parafii pw. Bartłomieja Apostoła w Staszowie, pełnił tę funkcje w latach 1988-2012. Włożył wiele wysiłku w zmianę sytuacji mieszkańców oraz samego miasta. Prałat przyszedł na świat 3 sierpnia 1938 roku i zmarł w swoje 82 urodziny. Informacje o jego śmierci zostały potwierdzone przez lokalne media. Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu mężczyzny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Odszedł zasłużony ksiądz

W czasie swojej posługi realnie przyczynił się do zbudowania górującej nad miastem dwupoziomowej świątyni będącej obecnie wizytówka miasta. Upierał się przy tym, aby kościół został zbudowany w miejscu, gdzie do 1844 roku stał dawny kościół. Dodatkowo, wiedząc jak wielką wagę mają zabytkowe obiekty sakralne, z wielka pasją oddawał się ratowaniu ich i przywracaniu do świetności. Mieszkańcy wspominają, że dzięki prał. Henrykowi Kozakiewiczowi odrestaurowano kościół św. Bartłomieja. Budowla, która obecnie jest prawdziwą perełką architektoniczną Ziemi Staszowskiej, została zbudowana w 1342 roku. Prace konserwacyjne wymagały bezpośredniego nadzoru kuratora zabytków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
2. Rząd podjął pilną decyzję. Pojawił się nowy zakaz

Znał potrzeby swoich parafian i potrafił na nie odpowiadać

Nie żyje ksiądz, który miał świadomość, że w parafii to on jest dla wiernych i ma być dla nich wsparciem. Odpowiadając na liczne prośby, zdecydował się na przekonanie władz miasta do powołania do życia szpitalnej kaplicy oraz wprowadzenia do staszowskiego szpitala Najświętszego Sakramentu. Ksiądz był wyjątkowym człowiekiem, trudno będzie znaleźć drugiego tak oddanego duchownego. Rodzinie oraz pogrążonym w smutku parafianom składamy kondolencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca wierzyli, niestety nie żyje. Polskę obiegła najgorsza wiadomość
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. Uczestnik Top Model mimo strasznej choroby. Robi zawrotną karierę i może być przykładem dla innych

Źródło: Staszow pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News