Nie żyje Halina Szpilman
unsplash Dawid Tomaseti
Aneta Wasilewska - 4 Maja 2020

Media przekazały smutne informacje. Niestety, nie żyje Halina Szpilman

Nie żyje Halina Szpilman. Smutna wiadomość właśnie pojawiła się w mediach. Halina Szpilman była docenianą polską działaczką i lekarką. Odeszła w wieku 92 lat.

Nie żyje Halina Szpilman lekarka i działaczka społeczna. Odeszła w wieku 92 lat. Halina Szpilman przez wiele lat była współpracowniczka Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Kobieta była żoną kompozytora Władysława Szpilmana i córką byłego prezydenta Radomia Józefa Grzecznarowskiego.

Krzysztof Rutkowski i JackowskiJackowski i Rutkowski są zgodni ws. Kacperka. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Nie żyje Halina Szpilman. Informacje potwierdzone zostały w mediach społecznościowych

Informację o śmierci Haliny Szpilman przekazał Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar za pośrednictwem mediów społecznościowych. W poście Bondar wymienił zasługi Szpilman.

- Zmarła Halina Szpilman, lekarka, działaczka społeczna, żona wybitnego kompozytora Władysława Szpilmana. Przez lata współpracowała z Biurem RPO, była członkinią Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz częstym gościem naszych spotkań i seminariów. Cześć jej pamięci - napisał.

Halina Szpilman poślubiła polskiego kompozytora w 1950 roku. Para doczekała się dwójki synów Andrzeja i Krzysztofa. Lekarka od zakończenia studiów pracowała w Instytucie Hematologii, gdzie przyjmowała swoich pacjentów. Oprócz pracy w instytucie udzielała się w Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Irena Szpilman była członkinią zarządu Fundacji Sue Ryder, która ma na celu niesienie pomocy potrzebującym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

Wybitna lekarka i działaczka społeczna

Wiadomość o śmierci Haliny Szpilman dotknęła całe środowisko medyczne w kraju. Szpilman była znaną lekarką, która od wielu lat współpracowała z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Jej zasługi były doceniane na każdym etapie pracy. Współpracownicy uwielbiali z nią pracować.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Halina Szpilman zmarła 3 maja w wieku 92 lat. Nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci. W mediach nie pojawiła się jeszcze wiadomość na temat pogrzebu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News