nie żyje Halina Szpilman
Pixabay _Alicja_
Mateusz Sidorek - 4 Maja 2020

Niebywale smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje Halina Szpilman

Nie żyje Halina Szpilman, żona wielkiego kompozytora. O śmierci kobiety poinformowała "Gazeta Wyborcza" po tym, jak smutne informacje mediom przekazał jej syn, Andrzej. Była córką prezydenta Radomia, Józefa Grzecznarowskiego. Żona polskiego muzyka przez długi czas pozostawała aktywna zawodowo i działała na rzecz społeczeństwa.

"Gazeta Wyborcza" przekazała wczoraj bardzo smutne informacje - nie żyje Halina Szpilman. Kobieta w 1950 roku wyszła za kompozytora żydowskiego pochodzenia, Władysława Szpilmana. Była córką działacza socjalistycznego, posła na Sejm i prezydenta Radomia, Józefa Grzecznarowskiego. Zmarła w wieku 92 lat.

godziny dla seniorówOd dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorówCzytaj dalej

O tym, że nie żyje żona wybitnego kompozytora media dowiedziały się od jej syna, Andrzeja. Halina Szpilman, idąc za radą swojego ojca, została lekarką. Kobieta bardzo długo pracowała w zawodzie i udzielała się społecznie. Zarówno ona, jak i Józef Grzecznarowski przyczynili się do rozwoju miasta. Razem ze swoją siostrą Szpilman podjęła starania wraz z grupą radomian, aby nadać jej ojcu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Radomia.

Nie żyje Halina Szpilman

Wczoraj media oficjalnie potwierdziły informacje o tym, że nie żyje Halina Szpilman. Mąż kobiety był jednym z najsłynniejszych polskich kompozytorów. Na podstawie życia Szpilmana Roman Polański zrealizował światowy hit filmowy pt. "Pianista". Jego żona przez większość życia pracowała jako lekarz i pomagała innym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Labrador zaadoptował 7 kaczuszekLabrador zaadoptował 7 kaczuszek. Nic słodszego dziś nie zobaczycieCzytaj dalej

- Nadal przyjmuję pacjentów. Ciągle pracuję w Instytucie Hematologii, w przychodni, pomagam w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i w Fundacji „Sue Ryder” - słowa Małgorzaty Rusek sprzed 7 lat cytuje "Gazeta Wyborcza".

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, Krzysztof Jackowski miał rację? Przepowiednia o wodzie się sprawdziła, mieszkańcy nie kryją smutku

2. Barbara Kurdej-Szatan potwierdziła plotki. Jest w ciąży, wszystko zdradziło zdjęcie

Andrzej Szpilman przekazał mediom wiadomość, że nie żyje jego matka, Halina Szpilman. Syn tak jak jego ojciec został kompozytorem. Żona Władysława Szpilmana przyznała, że to ojciec zainspirował ją do zostania lekarzem. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kobieta do końca życia zapamiętała słowa Józefa Grzecznarowskiego, który miał jej powiedzieć "pójdź na medycynę, lekarz to i w więzieniu, i w obozie sobie poradzi. Niedawno ze smutkiem pożegnaliśmy również wielkiego pedagoga i śpiewaka operowego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek nad polskim jeziorem. W wodzie znaleziono dwa ciała
  2. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski przeszedł kolejny test na koronawirusa. Poznaliśmy wyniki
  3. Niestety, podczas akcji strażacy znaleźli ciało. Policja i prokurator badają okoliczności śmierci
  4. Genialny trik na gotowanie mleka. Już nigdy się nie przypali, wystarczy pamiętać jedną rzecz
  5. Dagmara z "Królowych życia" przypadkiem się wygadała. Publicznie zdradziła intymny sekret Edzi
  6. Co się stanie po jedzeniu przez 4 dni tylko bananów? Korzyści są ogromne

SynSyn bawił się z 2 kolegami, teraz jest ciężko ranny. Mama ostrzega innych rodziców, niech sprawdzą telefony dzieciCzytaj dalej

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News