W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób

W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób Źródło: Pixabay/congerdesign

Niemal 100 osób nie żyje wskutek silnego zatrucia alkoholem. Jak się okazało, był on skażony. O tragicznym zdarzeniu poinformowały lokalne władze i media. Sprawą zajęła się już policja. Dramatyczne doniesienia ze świata.

Niemal 100 osób nie żyje, wszyscy pili alkohol, który został skażony. Do dramatycznych wydarzeń doszło w stanie Pendżab w północnej części Indii. Sprawą natychmiast zajęła się policja. Zatrzymano już pierwszych podejrzanych. 

Prawie 100 osób nie żyje wskutek zatrucia alkoholem, pierwsi podejrzani zostali zatrzymani

Jak przekazał zastępca komisarza Kulwant Singh agencji AFP, w dystrykcie Tarn Taran we wschodniej części Pendżabu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych do 75. Z kolei agencja PTI przekazała, że w mieście Amritsar z powodu spożycia podrobionego, skażonego alkoholu zmarło 12 osób. Sprawą zajęła się policja. 

W mediach społecznościowych pojawił pojawiło się wezwanie opozycji do władz Pendżabu, by powstrzymać mafię alkoholową. W tym regionie działa ona z wyjątkowo dużym rozmachem, co niestety niemal 100 osób przypłaciło śmiercią. Szef rządu Pendżabu w piątek ogłosił, że zostało wszczęte specjalne śledztwo dotyczące sprawy śmiertelnych przypadków zatrucia spowodowanego spożyciem zakażonego alkoholu.

Władze stanu Andra Pradeś, znajdującego się na południowym wschodzie Indii, poinformowały, że w piątek zmarło 13 osób. Wszystkie wypiły żel wodno-alkoholowy służący do dezynfekcji rąk. International Spirits and Wines Association of India opublikowało informację o tym, że z 5 miliardów alkoholu wypijanego każdego roku w Indiach, niemal 40 procent to produkty nielegalne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skala problemu jest ogromna. Handlarze nielegalnym alkoholem bardzo często dodają do niego metanol. Jest to produkt bardzo bardzo toksyczny. Powszechnie stosuje się go jako środek przeciw zamarzaniu lub, jak w tym przypadku, jako dodatek do napojów alkoholowych, by zwiększyć jego stężenie. Metanol jest substancją bardzo silnie trującą, która powoduje ślepotę, uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć. Pod żadnym pozorem nie powinien być spożywany.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu

3. Nastolatek przeszedł kilkanaście operacji. Chciałby zostać w szpitalu, ale nie jako pacjent

Alkohol sporządzany metodami chałupniczymi w Indiach jest ogromnym problemem. Każdego roku po jego spożyciu w Indiach umierają setki osób. Jest on sprzedawany w cenie ok. 10 rupii, czyli 13 centów USD. Taka cena sprawia, że stać na niego nawet najbiedniejszych ludzi. Niestety wielu z nich przypłaca to życiem. W 2015 roku w slumsach w Bombaju po zatruciu skażonym alkoholem zmarło ponad 100 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: TVP przekazało dramatyczne informacje. Niestety nie przeżył, walczyli do końca
  2. Córka Jana Tomaszewskiego jest oszałamiająco piękna. Miliony Polaków nie wiedzą, że oglądają ją codziennie w telewizji (FOTO)
  3. Rodzice właśnie dostali wstrząsający komunikat. Chodzi o życie i zdrowie dzieci
  4. Nie było innego wyjścia. Zapadła decyzja o zamknięciu, niebezpieczeństwo było zbyt duże
  5. Po latach wyszła na jaw prawda o małżeństwie Marii Czubaszek. Łzy same lecą z oczu
  6. Wszedł na scenę, a jury go wyśmiało. Chwilę później gorzko pożałowali, nie mieli pojęcia, co się wydarzy
  7. Koronawirus spowodował wzrost jednej usługi. Ludzie ustawiają się niemal w kolejkach
  8. Wszyscy zachwycają się hitowymi kotletami mielonymi w wykonaniu Okrasy. Idealnie soczyste, pachną na odległość
  9. Zacznie się już za chwilę. Konkretna część kraju szczególnie zagrożona, będzie niebezpiecznie

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News