Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie. Nie żyje kultowy Roky

Fani z całego świata pogrążyli się w żałobie. Nie żyje kultowy Roky Źródło: screen YouTube

Nie żyje słynny muzyk, Roky Erickson. Fani na całym świecie pogrążyli się w żałobie, kiedy tylko dowiedzieli się o śmierci swojego ulubieńca. Wokalista, kompozytor i pionier psychodelicznego rocka odszedł 31 maja 2019 roku.

Nie żyje amerykański muzyk Roky Erickosn. Artysta był pionierem muzyki psychodelicznej. Jego problemy ze zdrowiem sięgają lat 60-tych.

Nie żyje legendarny muzyk

Roky Erickson to nie tylko wokalista, ale także kompozytor, tekściarz i gitarzysta. Pochodził z Texasu i w latach 60-tych rozpoczął swoją karierę. Był pionierem muzyki psychodelicznej. W 1965 roku założył zespól The 13th Floor Elevators, który zrewolucjonizował przemysł muzyczny. 

Członkowie grupy znani byli ze swojego obscenicznego zachowania, zażywania LSD i niemoralnych tekstów piosenek. Szybko zaczęli być rozpoznawalni i ze zwykłego zespołu coverującego bluesa stali się gwiazdami. W 1969 zespół się rozpadł ze względu na problemy zdrowotne lidera - Ericksona. Osadzono go w szpitalu psychiatrycznym i zdiagnozowano schizofrenię.

Przez lata artysta wydał dziesiątki solowych albumów, jednak jego kariera co chwilę była przerywana pobytami w szpitalu i załamaniami zdrowia psychicznego. Mimo to, Roky walczył ze schizofrenią i starał się nie zawieść swoich fanów. 

Rocky Erikson zmarł nagle 31 maja 2019 roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzona prosi o uszanowanie ich spokoju

Rodzina muzyka wystosowała specjalne oświadczenie zaraz po jego śmierci. Przypomnieli w nim nie tylko jego zasługi dla rozwoju muzyki, ale poprosili także o uszanowanie ich spokoju w czasie żałoby.

-Roky Erickson, ikona nowoczesnego rock n' rolla, zmarł dziś w Austin w Teksasie (...) Erickson nigdy nie zszedł ze swojej ścieżki, mimo że stawiał czoła wielu wyzwaniom w różnych momentach swojego życia. Jego odwaga zawsze pchała go do przeżywania nowych muzycznych przygód, w których uczestniczył bez kompromisów przez całe życie. Rodzina muzyka prosi o uszanowanie prywatności w tych trudnych dla nich chwilach - można przeczytać w specjalnym oświadczeniu.

Roky Erickson w lipcu tego roku skończyłby 72 lata. Przyczyna jego śmierci nie została jeszcze podana do informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Dunin-Holecki to mąż znanej prezenterki TVP, Danuty Holeckiej. Mają razem bliźniaki
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną, by wyglądać młodziej dla męża. Efekty zwalają z nóg
  3. Teraz to dopiero się zacznie. Lidl odpalił promocję, przez którą Polacy postradają rozumy
  4. BEZCZELNE tłumaczenie mężczyzny, który celowo przejechał psa. Ujawniono fragment rozmowy
  5. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Sławomira. Jego żona nie ma na sobie praktycznie NIC [Zdjęcia]
  6. Koszmarne anomalie pogodowe, pojawią się niebezpieczne wyładowania. Pilny alert IMGW w TVN 

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News