Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk Źródło: unsplash.com

Nie żyje niesamowity człowiek. Swoim niebywałym talentem zapisał się na kartach historii muzyki. Bez niego nie byłoby Budki Suflera.

Nie żyje wybitny muzyk. Jego śmierć wstrząsnęła milionami fanów, których serca przepełnił żal. Największą sławę przyniosły mu utwory takie jak "Ain't No Sunshine" i "Lovely Day". Ciężko uwierzyć, że już nie ma go wśród nas. Okazuje się, że gwiazdor stoczył długa i wyczerpującą walkę z chorobą. Wszyscy do końca mieli nadzieję.

Nie żyje legendarny wokalista. Bez niego nie byłoby Budki Suflera 

Jak donosi portal Interia, powołując się na informacje zagranicznych mediów, zmarł Bill Withers. Wokalista odszedł 30 marca w wieku 81 lat, jednak informację o jego śmierci podano dopiero kilka dni później. Wiadomo, że od dawna zmagał się z poważnymi problemami z sercem. Rodzina i przyjaciele wspierali go, jak tylko mogli, jednak ostatecznie zarówno oni, jak i lekarze, okazali się bezsilni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Jesteśmy zdruzgotani stratą naszego ukochanego męża i ojca. Jego życie było nastawione na znajomych i przyjaciół, jego muzyka należała do całego świata. W tym trudnym czasie modlimy się, aby jego twórczość zapewniała komfort i rozrywkę - podano. 

Bill rozpoczął swoją karierę po ukończeniu 30 roku życia, ale błyskawicznie zyskał sławę i zapisał się na kartach historii w świecie muzyki. Największą popularność przyniosły mu utwory: "Just The Two Of Us", "Lovely Day", "Lean On Me" i "Ain't No Sunshine". To właśnie dzięki tej ostatniej wystartowała Budka Suflera. Piosenka "Sen o dolinie" z tekstem Adama Sikorskiego, jak się okazuje, powstała na bazie tego kultowego utworu Billa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek

2. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia

- Nie ma gatunku, w których nie nagrane zostały covery kilku moich utworów, które napisałem podczas mojej krótkiej kariery - mówił niegdyś w rozmowie z "The Rolling Stones". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Epidemia w Polsce wkroczyła w nową fazę. Poważny wzrost zachorowań i zgonów
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Niewyobrażalne sceny w polskim szpitalu. Pacjent opublikował wstrząsające nagranie, ręce opadają
  4. Zrobiła zwykłe selfie i wrzuciła do sieci. Dopiero internauci zauważyli jeden, porażający szczegół, odebrało jej mowę
  5. Tata wniósł 2-latka na scenę "Mam talent". Nikt nie przewidział, co zaraz zrobi, jurorzy złapali się za głowy
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News