Nie żyje wielki Polak
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 2 Listopada 2020

Tragiczne informacje właśnie obiegły Polskę. Nie żyje wielki Polak, niewyobrażalna strata

Nie żyje wielki Polak, krajowe media obiegły tragiczne informacje. To wielka strata dla kraju, wiele osób pogrążyło się w głębokiej żałobie.

Nie żyje ceniony Polak, wielokrotnie odznaczany za swoje zasługi. Wyjątkowo smutne informacje właśnie obiegły krajowe media, wiele osób pogrążyło się w głębokiej żałobie. To ogromna strata dla kraju, był żywym świadkiem historii.

Nie żyje kpt. Tadeusz Garstka

W poniedziałek 2 listopada 2020 roku zmarł kpt. Tadeusz Garstka, żołnierz Armii Krajowej, członek organizacji podziemia antykomunistycznego, a także wieloletni wiceprezes Światowego Związku Armii Krajowej Środowiska 5. PSK AK i członek Związku Inwalidów Wojennych oraz Związku Solidarności Polskich Kombatantów. Mężczyzna odszedł w wieku 90 lat, wyjątkowo smutne informacje obiegły właśnie krajowe media.

- Wielki patriota, wielokrotnie odznaczany za działalność na rzecz niepodległego Państwa Polskiego oraz popularyzacji narodowej historii. Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia składają Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wraz z zastępcami: Jerzym Sieradzkim i Maciejem Małozięciem - przekazano na stronie internetowej serwisu informacyjnego miasta Dębica.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Tadeusz Garstka przyszedł na świat w 1930 roku w Niwach. W okresie niemieckiej okupacji należał do „Szarych Szeregów” na terenie powiatu dębickiego, a później został członkiem Armii Krajowej. Po zakończeniu II wojny światowej wraz z braćmi, zaangażował się w działalność konspiracyjną w młodzieżowej organizacji antykomunistycznej "Orlęta" w wyrazie niezgody na sowiecki dyktat.

– Moi bracia, Konstanty i Tadeusz w czasie II Wojny Światowej działali w Armii Krajowej w Lublinie, także pod rozkazami mjra Hieronima Dekutowskiego "Zapory". Zaraz po wojnie zostali aresztowani, a po zwolnieniu w ramach amnestii ponownie ich zatrzymano. W wieku 15 lat, w 1948 r. wstąpiłem do Armii Kresów. Taką nazwę przyjęła nasza organizacja działająca na wschodnich terenach Polski. Wykonywałem zadania wywiadowcze, obserwowałem przejazdy wojsk radzieckich i polskich – wspominał kpt. Stanisław Garstka w audycji "Powroty z niepamięci" na antenie Polskiego Radia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Kpt. Tadeusz Garstka zmarł 2 listopada 2020 roku

Ojciec rodzeństwa służył w Legionach, mama przez cztery lata była sanitariuszką podczas I wojny światowej. jak wspomniał w rozmowie Tadeuszem Płużańskim kpt Stanisław Garstka, "w domu pielęgnowano wartości niepodległej Polski".

W 1948 roku kpt. Tadeusz Garstka współorganizował organizację "Armia Kresy”" która działała na terenie powiatu dębickiego, a po jej rozbiciu przez UB został aresztowany i osadzony na zamku w Rzeszowie. W latach 80. mężczyzna działał w strukturach "Solidarności".

Dzisiaj grzeje:

1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

Tadeusz Garstka był działaczem Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy. Przez wiele lat pełnił również funkcję wiceprezesa ŚZŻAK Środowiska 5. PSK AK w Dębicy oraz należał do Związku Inwalidów Wojennych. Był także najstarszym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej.

Pogrzeb mężczyzny zaplanowano na środę 4 listopada, na razie nie przekazano więcej szczegółów, dotyczących uroczystości ostatniego pożegnania Tadeusza Garstki. Lokalna społeczność, której zmarły mężczyzna był cenionym członkiem, pogrążyła się w głębokiej żałobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  2. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gość/Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News