Nie żyje Piotr Nowak
pixabay.com xaam-fotografiert
Klaudia Bochenek - 2 Maja 2020

Media podały najsmutniejsze informacje. Nie żyje Piotr Nowak

Nie żyje Piotr Nowak - tę informację jako pierwsze podało Radio Rzeszów. Niestety, to ogromna strata dla polskiej muzyki, a dzieła, które stworzył, już na zawsze zostaną z wiernymi słuchaczami. Miłośnicy rocka zaczęli przekazywać kondolencje najbliższym zmarłego.

Nie żyje Piotr Nowak, którego muzyka była z nami przez lata. Fani nie mogą pogodzić się ze stratą, dla wielu zmarł za wcześnie.

Nie żyje Piotr Nowak, miał 71 lat

Dziś media obiegła bardzo przykra wiadomość - zmarł Piotr Nowak, znany i utalentowany muzyk. Miał 71 lat, a przyczyna śmierci nie została podana do informacji. Jako pierwsi o odejściu Piotra Nowaka dowiedzieli się dziennikarze Radia Rzeszów. Wielu może kojarzyć zmarłego z takich formacji jak Blackout i Breakout, gdzie grał na gitarze basowej. Piotr Nowak był też wieloletnim przyjacielem Tadeusza Nalepy, z którym również koncertował.

Pogrzeb i piesPies przyszedł na pogrzeb swojego pana. Chwilę później wydarzyła się niesamowita rzecz, żałobnicy nie wierzyli własnym oczomCzytaj dalej

- Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym odszedł Piotr Nowak. Nasz wspaniały Przyjaciel, niesamowity muzyk i niezrównany wokalista. Piotr do końca nieustępliwie walczył, lecz ciężka choroba okazała się silniejszą. Piotrze kochany spoczywaj w pokoju i do zobaczenia... Członkowie zespołu Piotr Nowak Band - taki wpis pojawił się na oficjalnej stronie Piotra Nowaka na Facebooku.

2015 rok był dla niego przełomowy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata poszedł do lekarza z kataremTata 5 dzieci poszedł do lekarza z katarem. Usłyszał diagnozę gorszą od koronawirusa, rodzina długo nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Urodzony w Gorlicach Piotr Nowak od zawsze "miał smykałkę" do muzyki. Swoją karierę rozpoczął od członkostwa w bigbitowych zespołach takich jak Kornuty czy Halniaki. Do Blackoutu dołączył w 1966 roku, a w 1969 roku dołączył do grupy Breakout. Był basistą, śpiewał też w chórkach. Zespół złożony z m.in. Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej jeszcze długo święcił triumfy. Chociaż Piotr Nowak odszedł z zespołu w 1970 roku, to nie przestawał grać, zazwyczaj dla wąskiej publiczności. Przełom nastąpił w 2015 roku. 4 marca 2015 roku doszło do spotkania w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Była to rocznica śmierci lidera Breakoutu. W studiu pojawili się m.in. Robert Bartusik, Sebastian Stachurski i Wojciech Kwieciński, z którymi Piotr Nowak powołał zespół Piotr Nowak Band.

Dzisiaj grzeje:

1. Ojciec znalazł dziecko na ogródkach działkowych. Matka została przesłuchana, usłyszała poważne zarzuty

2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Dzięki tej współpracy powstał utwór "Pamięć", którego tekst składa się z tytułów piosenek stworzonych przez Tadeusza Nalepę. 1 lutego 2016 roku Piotr Nowak Band wydał płytę pod tytułem "Pamięć". Zespół koncertował głównie w Rzeszowie przy okazji rozmaitych wydarzeń, np. tych związanych z Tadeuszem Nalepą. To kolejna strata dla fanów dobrej muzyki - 1 maja informowaliśmy o śmierci Tony'ego Allena.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę
  3. Niewiarygodne wieści dla emerytów. Ekspert jest przekonany, czeka ich rekordowo wysoka podwyżka
  4. Nowe ognisko choroby w dużym, polskim mieście. Lawinowy przyrost chorych, lepiej uważać
  5. Minister zdrowia apeluje do wszystkich Polaków. Dane są porażające, nie żyje 20 osób
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Rzeszów, Nowiny24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News