Właśnie poinformowano media. Nie żyje Wiesława Żyła

Właśnie poinformowano media. Nie żyje Wiesława Żyła Źródło: pixabay.com

Nie żyje Wiesława Żyła. Media właśnie obiegła tragiczna wiadomość o śmierci redaktor naczelnej "Gazety Starachowickiej". Kobieta była dziennikarką z ogromnym doświadczeniem i stażem zawodowym. W mediach pracowała od wielu lat. Jej odejście jest nieodżałowaną stratą dla całego środowiska. Jej bliskim, współpracownikom i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

Nie żyje Wiesława Żyła, redaktor naczelny "Gazety Starachowickiej". Kobieta odeszła w piątek, 31 lipca 2020 roku. W zawodzie dziennikarki pracowała od pięciu dekad. Była nauczycielką, mentorką i wychowawczynią całych pokoleń starachowickich dziennikarzy. O jej odejściu poinformowała gazeta, dla której pracowała od 37 lat. Wiadomość o zgonie redaktorki pojawiła się na stronie internetowej "Gazety Starachowickiej". Wiesława Żyła w chwili śmierci miała 75 lat.

Nie żyje Wiesława Żyła

Wiesława Żyła urodziła się w 1945 roku. Przez wiele lat pracowała dla "Gazety Starachowickiej". Wcześniej, od 1968 roku, dziennikarka redagowała gazetę zakładową Fabryki Samochodów Ciężarowych "Budujemy Samochody", w czym służył jej pomocą aktualny redaktor "Echa Dnia", Marek Barański. Po upadku fabryki kobieta zajęła się pracą w gazecie, która towarzyszyła jej zawodowo aż do momentu śmierci. Wiesława Żyła była absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pełniła także rolę członka Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pięć dekad działania w pracy redaktorskiej sprawiły, że była bardzo rozpoznawalna i ceniona w tej dziedzinie. Mieszkańcy Starachowic i okolicznych miejscowości nie wyobrażają sobie gazety bez artykułów pisanych przez kobietę. Dla współpracowników i dziennikarzy z okolic Starachowic Wiesława Żyła na zawsze pozostanie "Wiesią". Kobieta, która nie żyje, chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi adeptami sztuki dziennikarskiej. 

- Żegnaj Szefowo... Nie żyje długoletnia Redaktor Naczelna "Gazety Starachowickiej", Wiesława Żyła. Nauczycielka… Mentorka… Wychowawczyni pokoleń starachowickich dziennikarzy… Miłośniczka Starachowic…Na zawsze w naszej pamięci… Zespół redakcyjny "Gazety Starachowickiej" - napisano na stronie gazety, dla której pracowała.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest bardzo zła, zmarło 6 osób, ofiar może być więcej. RCB właśnie przekazało wiadomość
2. Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert

3. W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?

Msza żałobna w intencji zmarłej redaktor naczelnej "Gazety Starachowickiej", Wiesławy Żyły, odbędzie się w najbliższy wtorek, 4 sierpnia bieżącego roku, o godzinie 14:00 w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Starachowicach. Trumna z ciałem dziennikarki zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym Bugaj, o czym poinformowali: syn, synowa, wnuki i siostra kobiety, która nie żyje. Bliscy proszą o nieskładanie kondolencji podczas uroczystości pogrzebowych. Rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz współpracownikom Wiesławy Żyły składamy wyrazy głębokiego współczucia. To nie jedyna smutna informacja o odejściu wielkiego Polaka, która nadeszła dzisiejszego dnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
  8. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
  9. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera

Źródło: Gazeta Starachowicka/Echo Dnia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News