Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa

Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa Źródło: Pikio.pl

Nie żyje sławny muzyk, informacje o śmierci legendy przekazała partnerka mężczyzny. Artysta jest kolejną ofiarą pandemii koronawirusa, fani pogrążyli się w żałobie.

Nie żyje znany muzyk, mężczyzna był zakażony wirusem SARS-CoV-19. Informacje o jego śmierci obiegły światowe media, smutne wiadomości przekazała partnerka artysty. Fani są zdruzgotani odejściem legendy, to ogromny cios dla wielbicieli jego talentu i całej branży muzycznej.

Nie żyje słynny trębacz jazzowy, uczył go sam Miles Davis

Legendarny muzyk jazzowy, gry na trąbce uczył się m.in. od Milesa Davisa. We wtorek 31 marca 2020 roku, w Paterson w Stanach Zjednoczonych, zmarł Wallace Roney. Przyczyną zgonu były powikłania wywołane przez zakażenie koronawirusem. Informacje o śmierci artysty przekazała jego partnerka, Dawn Jones. To ogromny cios zarówno dla bliskich mężczyzny, jak i wielu fanów. W chwili śmierci Wallece Roney miał 59 lat.

Artysta urodził się 25 maja 1960 roku w Filadelfii. Studiował w prestiżowych szkołach muzycznych, m.in. Berklee College of Music i Duke Ellington School. W 1983 roku spotkał Milesa Davisa i od tego czasu jego kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać.

Nie żyje Wallace Roney, w chwili śmierci miał 59 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Spotkanie rozpoczęło wieloletnią przyjaźń między dwoma niezwykle utalentowanymi muzykami. Miles Davis był dla Wallace'a Roneya nauczycielem i mentorem. Pozostał nim aż do swojej śmierci w 1991 roku. Roney czerpał garściami z doświadczenia Davisa. W środowisku jazzowym przez wiele lat pojawiały się krytyczne opinie o tym, że styl gry młodszego muzyka zbyt mocno przypominał twórczość jego idola.

Dzisiaj grzeje: 1. Zawieszą 13. emerytury i ograniczą 500+? Specjalny raport nie pozostawia złudzeń, wielu Polaków będzie wściekłych
2. Nie żyje dwóch nastolatków. Byli zarażeni koronawirusem, 13-latek i 19-latek

Artysta na swoim koncie ma wiele wspaniałych współpracy z legendarnymi jazzowymi muzykami, takimi jak Tony Williams, Ornette Coleman, Chick Corea, Art Blakey, Herbie Hancock, Elvin Jones, Wayne Shorter, Sonny Rollins czy Dizzy Gillespie. W trakcie swojej kariery Wallace Roney nagrał kilkanaście albumów w odmiennych stylistykach, m.in. funkowej, hardbopowej, fusion czy hip-hopowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek pokonany przez koronawirusa. Nie cierpiał na inne choroby
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Cudowny przepis babci na idealne ogórki kiszone. Sekretem jest prosta zasada, od niej wszystko zależy
  4. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma
  5. Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków
  6. Ktoś zostawił na drzwiach 10 zł i prośbę o kupno mleka. Po chwili stało się niesamowite

źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News