Sejmowa opozycja cofa się na całej linii frontu i widzą to nawet jej zwolennicy. Sondaże wskazują na stale wysokie poparcie Prawa i Sprawiedliwości, a płynący nieubłaganie czas przybliża nas do następnych wyborów. Przeciwników PiS miażdżą nawet ich właśni zwolennicy jak Lis i Żakowski.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna, które pomimo bycia dwoma różnymi ugrupowaniami, otwarcie ze sobą współpracują, nie potrafią znaleźć sposobu na topnienie elektoratu. Nie pomagają kolejne propozycje wariacji programu 500+, który najpierw krytykowano, nie pomagają apele odnośnie do sytuacji w sądownictwie, nie szali nie przechyla nawet narracja o niszczeniu przez PiS wizerunku Polski na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec Nowoczesnej! Szokujące ogłoszenie Lubnauer, opozycja przerażona

Wcześniejszych wyborców nie przekonują więcej członkowie Nowoczesnej, którzy wbrew obietnicom stali się częścią establishmentu i zaprzyjaźnili się z poprzednią ekipą rządzącą, która sama weszła do Sejmu chyba z przyzwyczajenia. Potencjalnych nowych wyborców bardziej interesuje polityka PiS, która, choć ryzykowna daje im poczucie „wstawania z kolan”.

Sytuacja opozycji jest naprawdę beznadziejna, bo pomimo zmiany premiera (Beata Szydło cieszyła się bardzo wysokim poparciem) lojalność elektoratu PiS jest niezmienna. Nie chodzi tu w końcu o poszczególnych urzędników, a o prezesa.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec opozycji! Posłowie Nowoczesnej i PO przechodzą do PiS

Niemoc Katarzyny Lubnauer i Grzegorza Schetyny, którym nie tylko brak werwy, ale i propozycji, alternatywy wobec dokonań PiS-u, staje się widoczna nawet, dla tych, dla których krytykowanie „totalnej opozycji” jest ostatnią rzeczą, którą chcieliby robić. PO i N dobili popularni na lewo od Prawa i Sprawiedliwości dziennikarze.

Lis i Żakowski miażdżą opozycję

Z krytycznej oceny opozycji nie zrezygnowali nawet jej gorący zwolennicy, Tomasz Lis i Jacek Żakowski. Obaj panowie w swoich ostatnich tekstach wręcz zmiażdżyli przeciwne Zjednoczonej Prawicy Stronnictwa. Zrobili to odpowiednio na łamach „Newsweeka” i „Gazety Wyborczej”.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec Nowoczesnej! Szokujące ogłoszenie Lubnauer, opozycja przerażona

Politykom wytknięto tchórzostwo i marazm. Publicystom nie podoba się brak ciekawej alternatywy dla Kaczyńskiego i spółki. Dosłownie stwierdzili, że drużyna PO-Nowoczesna nie ma szans na zwycięstwo w następnych wyborach.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjna DYMISJA w PiS! Wylatuje najbardziej znienawidzony polityk

Podczas gdy PiS pod maską patosu chowa cynizm i arogancję, opozycja pod maską pragmatyzmu skrywa strach. Opozycja zapowiadała, że będzie totalna i zbiera za to cięgi, jednocześnie ponosząc skutki tego, że nie jest totalna, lecz rachityczna […] Nie sprawia wrażenia, że może wygrać. Kto obstawia na wyścigach konia, myśląc, że ten z całą pewnością nie dobiegnie do mety pierwszy?– napisał Lis.

Opozycja powinna się więc skupić na ratowaniu relacji polsko-ukraińskich, bo to one są źródłem największych zagrożeń. Amerykanie i Żydzi jakoś sobie z PiS dadzą radę – pisze Żakowski.

źródło: wpolityce.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Wszystkie partie Misia Kamińskiego [ZDJĘCIA]

Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego