Pod żadnym pozorem nie wpisuj dziś "Allegro" w wyszukiwarkę Google!

Pod żadnym pozorem nie wpisuj dziś "Allegro" w wyszukiwarkę Google!

Kiedy za pomocą smartfona wpiszemy w wyszukiwarkę google nazwę najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce możemy się bardzo zdziwić. Zwłaszcza, jeśli klikniemy w pierwszy pojawiający się link.

Od kilkunastu godzin pierwszy wyszukany wynik, który pojawia się na telefonie wygląda dość niewinnie: Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Sprawa zmienia się jednak, kiedy klikniemy w link.

Po kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na stronę, która wygląda już wyjątkowo podejrzanie. U bardziej świadomych internautów z pewnością wzbudzi podejrzenia od samego początku.

Na ekranie wyświetla się znany większości komunikat o zawirusowanym telefonie. To oczywiście bzdura. Co jednak stanie się, jeśli ktoś uwierzy oszustom i będzie postępować zgodnie ze wskazówkami?

Po serii kolejnych stron zapisanych budzącą spore wątpliwości polszczyzną zostaniemy przekierowani do aplikacji wysyłającej wiadomości. Jedyne co trzeba zrobić, żeby "zabezpieczyć swój telefon" to kliknąć "wyślij". Oczywiście żadnego anty-wirusa nie otrzymamy. Stracimy natomiast 12 złotych.

Co ciekawe, jeśli nie wyślemy wiadomości to okaże się, że... powyższa sekwencja zainfekowała nasz telefon. Tym razem nieco inaczej wyglądające slajdy ponownie zachęcają nas do zainstalowania anty-wirusa, jednak jest to po prostu powtórzenie tego co wcześniej.

Podobne pułapki czyhały na internautów na innych portalach. Nawet na Pikio na wersji mobilnej wkradły się takie reklamy. Ostrzegaliśmy, że NIE WOLNO w nie klikać. Na szczęście my poradziliśmy sobie z problemem. Kiedy Allegro pokona oszustów?

STANOWISKO FIRMY MOBILTEK
Stanowisko:
 
Opisana w artykule kampania reklamowa jest prowadzona bez wiedzy i zgody firmy MOBILTEK, a w stosunku do podmiotu za nią odpowiedzialnego są już wyciągane stosowne konsekwencje prawne. W chwili obecnej trwają prace nad wyłączeniem z płatnej subskrypcji numerów osób zarejestrowanych w wyniku opisanego w artykule procesu, a także nad całkowitym wyłączeniem wskazanych serwisów.
 
Zachęcamy osoby poszkodowane do skontaktowania się z nami bezpośrednio i składania reklamacji drogą telefoniczną (pod numerem: +48 12 44 66 901) lub mailową (na adres: reklamacje@mobiltek.pl). Ze względu na szczególną sytuację reklamacje będą rozpatrywane w trybie ekspresowym.
 
Wyjaśniamy również, że firma MOBILTEK nie jest organizatorem tego typu kampanii. Dostarcza jedynie mechanizmu płatności, zaś każdy podmiot z tego mechanizmu korzystający, ma obowiązek robić to zgodnie z przepisami polskiego prawa. 
źródło: niebezpiecznik.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News